Kolorowe szkło w kuchni to pomysł dla odważnych. Dlaczego? Zobacz sam!

Kolorowe szkło w kuchni doskonale sprawdzi się zamiast klasycznych płytek. Dodatkowo jest to niezwykle efektowne i funkcjonalne rozwiązanie. Gładkie szkło w kuchni między szafkami to idealnie rozwiązanie zarówno w malej, jak i w dużej kuchni. Jak ożywić czarno-białą kuchnię? Nasze pomysły na zaakcentowanie koloru w kuchni!

Jakie możliwości daje kolorowe szkło w kuchni

Podobnie jak płytki na ścianie, szkło w kuchni jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Błyszcząca i gładka powierzchnia szkła optycznie powiększa przestrzeń w małej kuchni, a kolor dodaje jej odrobiny charakteru. Do wyboru mamy szkło barwione na dowolny kolor. Jest to jednak jedno z droższych rozwiązań.

Dużo tańszym rozwiązaniem jest szkło bezbarwne. W takim wypadku ścianę pod szkłem możemy pomalować na dowolny kolor. Innym, ciekawym dość rozwiązaniem jest również zastosowanie nie farby w jednolitym kolorze, a fototapety z ciekawym wzorem. Wówczas również można pokusić się o kupno tańszego, niebarwionego szkła.

Czy kolorowe szkło sprawdzi się także w aneksie kuchennym?

Kolor zawsze ożywia pomieszczenie, a w przypadku aneksu kuchennego, jak i małej kuchni doskonale łączy stylem kuchnię z salonem. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie więc przeniesieniu akcentu kolorystycznego z  kuchni do salonu. W przeciwieństwie do płytek, kolorowe szkło w kuchni jest znacznie łatwiejsze w utrzymaniu. Do jego czyszczenia wystarczy bowiem zwykły płyn do mycia okien i ręcznik papierowy.

Aranżacja małej kuchni: Kolorowe szkło w kuchni
5 (100%) 3 ocen

3 KOMENTARZE

  1. Mocne kolory i nieklasyczne akcenty to coś co lubię we wnętrzach :) Szkło daje tego czegoś w kuchni i ogólnie w całym mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here