Kuchnia w stylu prowansalskim
0
()

Jak stworzyć prowansalski styl w kuchni?

Prowansja to przede wszystkim magia kolorów, ale i romantyzm, naturalność, sielskość oraz elegancja – kuchnia w prowansalskim stylu łączy wszystkie te cechy. Zazwyczaj jest ona jasna, w odcieniach bieli i beżu, widna, a więc z całą pewnością nie minimalistyczna. Nie brakuje w niej dodatków – tekstyliów w oknach lub w części jadalnianej, doniczek z ziołami i kwiatów.

W kuchni prowansalskiej dominującymi materiałami są kamień, drewno i cegła, tworzące wrażenie naturalności, ale nie surowości. Można by rzec, iż styl prowansalski to sielska elegancja. Kuchnia prowansalska tętni życiem – pachnie ziołami, zaprasza na kubek herbaty lub lampkę wina, kusi świeżymi owocami na stole. Jest po prostu przytulna i pełna ciepła, mimo jasnej, chłodnej kolorystyki.

Dodatki do kuchni prowansalskiej – obrazy na ścianę i tekstylia

Styl prowansalski nie istnieje bez lawendy –jest ona symbolem tego regionu, tak więc powinna mieć swoje miejsce również w kuchni. Wiadomo jednak, że pięknego koloru i świeżości nie da się zatrzymać przez cały rok, dlatego warto zdecydować się na obraz na ścianę z motywem lawendy, który ożywi kuchnię, doda jej koloru, a przy tym będzie stylową dekoracją.

Obraz na ścianę może oczywiście przedstawiać także coś innego, co równie dobrze jak lawenda podkreśli prowansalski styl kuchni, np. kwiaty czy też piękny widok, przedstawiający ten uroczy zakątek Francji. Możliwości jest bardzo wiele!

Jeśli zaś chodzi o tekstylia – urocze, haftowane zazdrostki będą idealną ozdobą okna. Warto również pomyśleć o specjalnych poduchach na krzesła czy dopasowanych kolorystycznie ręcznikach kuchennych (tu również mile widziane motywy lawendy). Doskonałym materiałem będzie ponadto len – naturalny, w lekko beżowym odcieniu.

  Firany do kuchni z wzorem – jak kupować?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here