Zastanawiasz się nad odważnymi koloramiw twoim wnętrzu? Zobacz jak prezentuje się pomarańcz i żółć w kuchni.

Kuchnia na wysoki połysk i nowoczesny napis, to na pierwszy rzut oka może być może nieprawdopodobny duet. Takie zestawienia form łączą odpowiednie kolory i światło, tworząc oryginalną kompozycję całego wnętrza. Długie jesienne i zimowe wieczory, impreza z gotowaniem czy wspólne pichcenie z dziećmi. Cokolwiek zaplanujecie, wasza kuchnia będzie tętnić radością. Drewno i wino będą wiodły prym zarówno w kolorach jak i ornamentach. Przedstawiamy nasz pomysł na jesienne kolory we wnętrzu, czyli pomarańcz i żółć w kuchni.

Pomarańcz i żółć w kuchni

Jesienne motywy dadzą o sobie znać w dekoracjach, a dominujące w kuchni naturalne odcienie z domieszką pomarańczu, czerwieni, różu, granatu, fioletu i żółci dumnie wkroczą do jadalni splatając wszystkie elementy w oryginalną całość. Wiele odcieni, wiele kombinacji, to czas na twórcze mieszanie barw zarówno w dodatkach jak i na talerzu.

Żywe kolory w kuchni sprawdzą się tym bardziej, jeśli w salonie dominują pomarańczowe dodatki. Warto wówczas dokupić jakiś designerski gadżet w tym samym kolorze specjalnie do kuchni.Jak powinna wyglądać nowoczesna kuchnia?

Miłośnicy popularnych ostatnio w kuchni lśniących powierzchni w odcieniu pomarańczy lub limonki wciąż znajdą coś dla siebie, ale do łask wracają białe proste meble kuchenne – zarówno w wersji nowoczesnej, jak i tradycyjnej. Kuchnie powinny być proste, dyskretne i ponadczasowe, tak, aby przez wiele lat mogły doskonale pełnić swoją rolę.Wesołe rozmowy, pomaganie sobie podczas gotowania czy dekorowanie stołu sprawią, że czas spędzony w gronie rodziny stanie się największą przyjemnością w ciągu tygodnia.

A co ze sprzętami AGD do kuchni i wszelkimi akcesoriami ułatwiającymi przygotowywanie posiłków? Ich wzornictwo zmierza w przeciwną stronę: coraz częściej przyciągają wzrok żywymi barwami i oryginalną, czasem zabawną formą. Nadeszły czasy pod hasłem EKO, więc energooszczędny i cichy sprzęt kuchenny jutro będzie normą. Wszyscy producenci urządzeń elektrycznych i AGD jako priorytet stawiają sobie ich energooszczędność. Kierują się zasadą dbałości o środowisko, jak i domowy budżet. Kolor z przewagą bieli. Fronty białych szafek mogą być z laminatu, lakierowanej płyty MDF, malowanego drewna albo szkła. Aby wnętrze nie wyglądało zbyt monotonnie, warto je ożywić innymi kolorami, np. na ścianie albo zabawnym napisem.

Współczesny wystrój kuchni powinien być stylistyczne dostosowanie do wystroju całego mieszkania. Ten efekt uzyskacie dzięki całkowitemu zasłonięciu szafek i sprzętów AGD. Rozwiązanie to sprawdza się zwłaszcza w przypadku kuchni otwartych na salon. W przestrzeni typu open space warto zastosować wysoką zabudowę, gdzie dzięki zastosowaniu najnowszych prowadnic, otwarte drzwi całkowicie chowają się do przestrzeni pomiędzy ściankami szafek, co zapewnia niczym nie ograniczony dostęp do ich wnętrza. Przy zamkniętych frontach uzyskuje się efekt jednolitej płaszczyzny, za którą ukryć można nawet większe fragmenty kuchennej zabudowy – blaty, półki czy kuchenne sprzęty. Nie ma na co czekać – wspólne gotowanie czas zacząć.


Pomarańcz i żółć w kuchni, czyli kolory jesieni we wnętrzu
4.9 (97.5%) 8 ocen

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here