Boisz się, że czarno-biała sypialnia będzie zbyt

Moda na monochromatyczne wnętrza dotarła także do sypialni. Takie rozwiązanie w tym właśnie pomieszczeniu to idealny pomysł na nowoczesne i eleganckie wnętrze. Monochromatyczna aranżacja nigdy nie wyjdzie z mody i ponadto daje możliwość swobodnej zmiany charakteru wnętrz za pomocą dodatków. Czarno-biała sypialnia będzie idealnym miejscem do odpoczynku i regeneracji sił po ciężkim dniu. Jak zaaranżować tę przestrzeń?

Czarno-biała sypialnia: pomysł na małe wnętrze

Nawet jeżeli od dawna marzyliście o monochromatycznej sypialni, trzeba wykazać się rozwagą z zastosowaniem tych dwóch kolorów w przypadku niewielkich pomieszczeń. Najważniejsze to oczywiście nie przesadzić z kolorem czarnym, który optycznie pomniejsza wnętrza. Dlatego warto pokusić się o zastosowanie koloru białego, jako wiodącego – na przykład jako koloru ścian do sypialni – i ewentualnie ciemnych dodatków. Taki właśnie pomysł na małą, czarno-białą sypialnię przedstawiono w 419. odcinku Dekoratorni. Odpowiednia gra kolorów i światła sprawiła, że minimalistyczna, prosta a jednocześnie nowoczesna sypialnia, wydaje się jasna i przestronna.

Jakie meble do czarno-białej sypialni?

Najważniejszym meblem w każdej sypialni powinno być duże i wygodne łóżko. W monochromatycznym wnętrzu najlepiej sprawdzi się łóżko białe. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pomieszczeniu nie będzie ciemno i nieprzyjemnie. Należy pamiętać, że czarno-biała sypialnia nie powinna być zbyt ciemna, szczególnie w przypadku małych pomieszczeń. Również białe, proste szafki nocne po obydwu stronach łóżka, doskonale wpiszą się w ten minimalistyczny styl. Kontrastem dla tych jasnych mebli będą ciemne lampy i długie kotary. W monochromatycznej sypiali można wykorzystać także szafę z czarnymi lustrzanymi frontami, które odbijają wnętrze i sprawiają, że wydaje się ono optycznie większe.

Więcej o aranżacji tego wnętrza przez naszego projektanta Macieja Bogaczewicza dowiecie się z 419. odcinka Dekoratorni.

Czarno-biała sypialnia. Jak urządzić monochromatyczne wnętrze?
4.5 (90%) 2 ocen

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here