Boisz się, że czarno-biała sypialnia będzie zbyt
4.7
(3)

Moda na monochromatyczne wnętrza dotarła także do sypialni – biało czarna sypialnia staje się coraz częstszym wyborem Polaków. Takie rozwiązanie w tym właśnie pomieszczeniu to idealny pomysł na nowoczesne i eleganckie wnętrze.

Monochromatyczna aranżacja nigdy nie wyjdzie z mody i ponadto daje możliwość swobodnej zmiany charakteru wnętrz za pomocą dodatków. Czarno-biała sypialnia będzie idealnym miejscem do odpoczynku i regeneracji sił po ciężkim dniu. Jak zrobić aranżację sypialni w styl stylu? Jak zagospodarować kontrastowo przestrzeń czarno białej sypialni, aby nadal była ona przytulna i modna?

Czarno-biała sypialnia: pomysł na małe wnętrze

Nawet jeżeli od dawna marzyliście o monochromatycznej sypialni, trzeba wykazać się rozwagą z zastosowaniem tych dwóch kolorów w przypadku niewielkich pomieszczeń. Najważniejsze to oczywiście nie przesadzić z kolorem czarnym, który optycznie pomniejsza wnętrza. Dlatego warto pokusić się o zastosowanie koloru białego, jako wiodącego – na przykład jako koloru ścian do sypialni – i ewentualnie ciemnych dodatków.

Taki właśnie pomysł na małą, czarno-białą sypialnię przedstawiono w 419. odcinku Dekoratorni. Odpowiednia gra kolorów i światła sprawiła, że minimalistyczna, prosta a jednocześnie nowoczesna sypialnia, wydaje się jasna i przestronna – biało czarna sypialnia, która może podobać się każdemu..

Jakie meble do czarno-białej sypialni?

Sypialnia biało czarna wymaga odpowiedniego umeblowania – jej wystrój wnętrza w dużej mierze zależy właśnie od mebli. Najważniejszym meblem w każdej sypialni powinno być duże i wygodne łóżko. W monochromatycznym wnętrzu najlepiej sprawdzi się łóżko białe. Dzięki takiemu rozwiązaniu w pomieszczeniu nie będzie ciemno i nieprzyjemnie.

Należy pamiętać, że czarno-biała sypialnia nie powinna być zbyt ciemna, szczególnie w przypadku małych pomieszczeń. Również białe, proste szafki nocne po obydwu stronach łóżka, doskonale wpiszą się w ten minimalistyczny styl. Kontrastem dla tych jasnych mebli będą ciemne lampy i długie kotary. W monochromatycznej sypiali można wykorzystać także szafę z czarnymi lustrzanymi frontami, które odbijają wnętrze i sprawiają, że wydaje się ono optycznie większe.

  Królewska purpura, czyli fiolet w sypialni

Zobacz gotową metamorfozę biało czarnej sypialni

Więcej o aranżacji tego wnętrza przez naszego projektanta Macieja Bogaczewicza dowiecie się z 419. odcinka Dekoratorni.

Aktualizacja: 15.04.2022 r.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here