Podoba ci się ta kuchnia w stylu klasycznym? Więcej zdjęć znajdziesz w galerii.
5
(3)

Firanki w kuchni

Najczęściej używaną tkaniną na firany w kuchni jest żakard. Jest to klasyczny materiał, który dobrze się układa i nie wymaga prasowania. Jego pranie nie sprawia problemów, wystarczy jedynie pamiętać, by prać je z białymi tkaninami. Firany żakardowe mają piękne i modne wzory.  Dodatkowo jest to materiał, który dobrze przepuszcza światło słoneczne i jest bardzo łatwy w zawieszeniu.

Wśród szerokiego wyboru modeli i kolorów tkanin istnieją takie, które są dopasowane odpowiednio do charakteru pomieszczenia. Mają one bowiem być dekoracją do kuchni. Materiał wzbogacony o delikatne, ręcznie malowane motywy owoców lub warzyw sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej przyjemne.

Jakie zasłony do kuchni?

Do wysokich okien kuchennych pasują lambrekiny, ponieważ skracają optycznie pomieszczenie i czynią je przytulniejszym. Przy zdecydowaniu się na tą formę dekoracji, można ozdobić kuchnię tym samym materiałem (np. obicia na krzesła lub serwetki), to spowoduje wrażenie idealnie dopasowanego wnętrza. Fantazyjne upięcia firan lub elementy ozdobne nadadzą zupełnie innego wyglądu.

Sposoby zawieszania zasłon w kuchni

Zasłony i firany można wieszać na tradycyjnych żabkach. Efektownie wygląda również taśma marszcząca wszyta w zasłonkę, która sprawia, iż materiał imponująco się układa. Coraz częściej stosuje się przelotki i tunele, które nie sprawiają żadnych kłopotów z zakładaniem firany.

Żaluzje i rolety w pomieszczeniu kuchennym

To propozycja, na którą zwrócić uwagę przy dekorowania okna kuchennego. Połączenie rolet lub żaluzji, dobrze komponuje się z firankami. Zabieg dobrania jednak tych dwóch elementów wymaga odpowiedniego doboru kolorów i faktur.

Odpowiednie zestawienie, sprawia, że kuchnia wygląda bardzo gustownie. Dodatkowo są bardzo praktyczne i nie sprawiają kłopotu przy otwieraniu lub zamykaniu okna.

  Blat w kuchni. Z czego zrobić blat kuchenny? Ponad 30 inspiracji!

Ważne uwagi przed dokonaniem wyboru

Okno kuchenne nie może tylko ładnie wyglądać- musi być także praktyczne. Decydując się na daną dekorację, należy zwrócić uwagę na to, czy nie blokuje swobodnego otwierania okna. Przy wyborze rolet lub żaluzji należy zwrócić uwagę na to, czy ich mocowania na skrzydle okna nie kolidują z jego otwarciem.

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.oknoart.pl.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here