Folia do przyłbicy
5
(3)

Maseczka – czy jest skuteczna?

Wszystkie maseczki są skuteczne i zabezpieczają przed zakażeniem. Wyróżnia się kilku typów: FP2 i FP3. Są najbardziej skuteczne i rekomenduje się używanie ich przez osoby, które są szczególnie narożne na skutki uboczne spowodowane chorobą SARS-CoV-2. Mowa tu o pacjentach zmagających się z nowotworami, cukrzycą, nadciśnieniem, astmą i szczególnie osoby starsze. W sklepach znajdziemy też maski chirurgiczne. Ich skuteczność jest mniejsza (60%). Są one wykonane z bawełny. Nie tylko materiał, z którego jest wykonana, ma zasadnicze znaczenie.

Istotne jest — jak ją nosimy, czy dbamy o jej czystość. Maseczki jednorazowe jak sama nazwa wskazuje, stosujemy tylko raz i wyrzucamy do kosza. Te wielokrotnego użytku należy często prać. Na ulicach widzimy osoby, które noszą je spuszczone na brodzie, odsłaniają nos. Nie jest to prawidłowe zastosowanie i nie ma co się dziwić, gdy się zarazimy. Zasłaniamy porządnie nos i usta.

Co to jest przyłbica?

To forma maski, która ochrania całą buzię. Są prosto skonstruowane. Ich głównym elementem jest przezroczysta tarcza/szybka wykonana z tworzywa sztucznego (na niej umieszczona jest specjalna folia do przyłbicy, która chroni szybkę, za nim ją będziesz użytkować), przymocowana jest do paska czy gumki. Zakłada się ją przez głowę jak opaskę. Wysokogatunkowe przyłbice są lekkie, wygodne, nie ograniczają nam pola widzenia i nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Osłania całą twarz i zapewnia transparentność. Można je szybko zdezynfekować, więc są wielokrotnego użytku.

Wystarczy spryskać ją środkiem do dezynfekcji i przetrzeć dokładnie ściereczką lub ręcznikiem papierowym. Często po zakupie, np. przez Internet otrzymujemy ją w częściach i musimy sami złożyć. Jest to proste. Na szybce przymocowana jest folia do przyłbicy, którą zdejmujemy jak naklejkę. Doczepiamy na bokach gumkę i jest gotowa do użycia. Gdy wybuchła pandemia ich producenci, jak i podwykonawcy nie wyrabiali się z dostawami. Zabrakło materiałów do ich wykonania, między innymi specjalnych folii do produkcji przyłbic – cieszyły się aż tak dużym powodzeniem. Ze względu na rosnący popyt małe firmy zaopatrzyły się w drukarki 3D, dzięki którym ogromna ich ilość trafiła do sprzedaży.

  O czym warto pamiętać przy zakupie odkurzacza wodnego?

Przyłbica a maseczka – co jest lepsze?

Przyłbica jest jedną z dozwolonych metod ochrony przed koronawirusem. Jej największą zaletą jest to, że zasłania również oczy, czyli skutecznie zabezpiecza nas przez większymi kroplami wydalanymi z dróg oddechowych osoby chorej. Niestety te niewielkie cząsteczki mogą przedostać się bokiem. Przyłbice powinny zastosować osoby pracujące w sklepach, w ochronie zdrowia, w banku i kierowcy w ruchu międzynarodowym oraz ci, którzy mają częsty kontakt z ludźmi.  Sama nie zagwarantuje 100% ochrony.

Dość niezawodne jest łączenie jej razem z maseczką. Takie metody wybierają medycy. Pamiętaj o tym, że bakteria dostaje się do naszego organizmu przez nos i usta, jak i przez oczy. Zaletą samej maseczki jet fakt, że noszenie jej jest bardziej komfortowe, zaś w przyłbicy oddychasz swobodniej. W przeciwieństwie do przyłbicy nie musisz jej co chwile poprawiać. Jednak maski wymagają większej pielęgnacji. Lepiej sprawdzą się zaś w czasie aktywności fizycznej.

Co chroni lepiej – maseczka czy przyłbica?

Obie te metody w jakimś stopniu pomagają nam uchronić się przed zakażeniem. Podczas codziennych czynności jak wyjście na zakupy, na spacer do parku czy do restauracji można zastosować je oddzielnie. Jednak, gdy Twój wykonywany zawód naraża Cię szczególnie na złapanie covida, połącz te metody razem, by zapewnić sobie skuteczniejszą opiekę. Maseczkę wybierz, gdy zależy Ci na wygodzie wykonywania codziennych czynności. Ta z filtrami dodatkowo oczyści wchłaniane powietrze.

Przyłbica jest doskonała dla pracowników szczególnie narażonych na kontakt z wirusem. Jest bardziej wytrzymała na czynniki mechaniczne, jednak jest mniej poręczna. Jeśli chodzi o cenę – to maski są stosunkowo tańsze. Nie ważne jest jednak, na co się zdecydujesz. Liczy się to, czy Twój wybór ochrony ma odpowiednie parametry, tak abyś pozostał zdrowy i bezpieczny. Sprawdź naszego producenta folii na stronie ergis.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here