Sypialnia w japońskim stylu to propozycja dla odważnych. Zobacz, jak ją urządzić.
5
(5)

Sypialnia jest miejscem idealnym do wypoczynku i relaksu. Każdy, przynajmniej raz w życiu staje przed dylematem, jak urządzić sypialnię, żeby była estetyczna i spełniała swoje zadanie. W tym pomieszczeniu idealnie sprawdzi się styl eko lub skandynawski. Sypialnie w stylu glamour, eklektycznym i nowoczesnym to propozycja dla osób, które lubują się w klasyce. Dziś mamy jednak propozycję dla osób, które kochają styl orientalny. Sypialnia w japońskim stylu – idealna od odpoczynku i jedyna w swoim rodzaju.

Sypialnia w tradycji japońskiej

Tradycyjna japońska sypialnia wyłożona jest matami, zwanymi „tatami”. Najczęściej są one wykonane ze słomy ryżowej. Za łoże służy zwykły materac – futon, który może być w ciągu dnia zwijany i chowany. Takie zastosowanie pozwala na wykorzystanie tego wnętrza również jako pokoju dziennego.

Sypialnia w japońskim stylu ma wielu zwolenników zarówno na zachodzie, jak i w naszym kraju, ponieważ jest prosta i stylowa. Pozostaje jednak problem, jak urządzić sypialnię w japońskim stylu w Polsce? Oto nasz pomysł na to wnętrze.

Jak urządzić sypialnię prosto z Japonii?

Zastanawiasz się, jak urządzić sypialnię w tym orientalnym stylu? Japoński styl w projektowaniu tego wnętrza charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i minimalizmem. Każda część sypialni powinna być dokładnie przemyślana i zaprojektowana. Warto zatem skorzystać z wiedzy i doświadczenia projektantów.

Japończycy aranżują swoje sypialnie zgodnie z liniami poziomymi a nie pionowymi. Przy projektowaniu sypialni duży nacisk należy także położyć na symbiozę z naturą. W aranżacji wnętrza sypialni powinniśmy zatem stosować wyłącznie naturalne materiały, na przykład drewno lub kamień. Równie ważny jest także dostęp do światła słonecznego, kosztem sztucznego oświetlenia w sypialni. W sypialni w japońskim stylu kolory powinny być stonowane a meble niskie i w miarę możliwości proste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here