Sypialnia w stylu barokowym to propozycja dla odważnych. Zobacz jak zaaranżować to wnętrze w stylu barokowym.
5
(1)

Podczas, gdy nowoczesne, surowe aranżacje wnętrz są coraz chętniej wybierane przez właścicieli mieszkań lub domów, wiele osób decyduje się jeszcze na coś zupełnie innego i niepowtarzalnego. Często wybór pada na sypialnie w stylu glamour, romantycznym i skandynawskim.

Niektórzy decydują się również na wprowadzenie do tego wnętrza barokowego klimatu. Jak powinna wyglądać aranżacja sypialni w nowoczesnym barokowym klimacie? Zobaczcie sami!

Aranżacja sypialni w barokowym stylu

Aranżacja wnętrza w stylu barokowym została podkreślona intensywnymi, kontrastowymi kolorami ścian w sypialni, jak brąz i kolor zielony w odcieniu mięty. Styl, w którym zostało urządzone wnętrze, przejawia się również w wielu detalach, m.in. w czarnym, bogato zdobionym żyrandolu. Sypialnia urządzona została w stylu nowoczesnego baroku.

Centralny punkt w pomieszczeniu zajmuje szerokie, wygodne łóżko z tapicerowanym, wykonanym na zamówienie zagłówkiem w odcieniu śliwki. Barokową aranżację wnętrza podkreślono także sztukaterią w postaci rozety, która wieńczy zagłówek łóżka i kolorystycznie nawiązuje do brązowego odcienia na ścianie.

Do stylu konsekwentnie dobrana została wzorzysta narzuta na łóżko i poduszki. Również dywan w odcieniu śliwki został odpowiednio wkomponowany w wystrój całej sypialni. 

Zielony odcień, który zagościł na ścianach ma również swoją kontynuację na oryginalnej  komodzie ozdobionej barokowymi wzorami. Nad nią znajduje się kącik, w którym wyeksponowano czarno-białe zdjęcia w różnych ramkach.

Element wykonanej własnoręcznie przez projektantów sztukaterii pojawił się także na płycie, która stanowiła zabudowę kaloryfera. Jej brązowy kolor jest identyczny jak ten z rozety przy zagłówku łóżka. Z kolei brunatne, zamszowe zasłony mają ten sam wzór, co poduszki na łóżku. Całość jest kolorystycznie i stylowo spójna i doskonale odwzorowuje charakter nowoczesnego baroku.

Podoba wam się nasz pomysł na aranżację sypialni w stylu barokowym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here