Zobacz nasze wnętrze stylizowane na górską chatę. Zainspiruj się naszymi innymi projektami.

Lubisz styl górskich chat, ale boisz się że nie będzie on pasował do nowoczesnego stylu wnętrz? Nic bardziej mylnego. Odrobina wiedzy na temat urzadzania wnętrz i zamiłowania do eksperymentowania ze stylem i dodatkami zaowocowały naprawdę ciekawą aranżacją salonu z aneksem. Przekonaj się sam, jak łatwo stworzyć klimat nowoczesnego wnętrza z elementami w stylu górskiej chaty.

Aneks kuchenny w stylu górskiej chaty

Aneks kuchenny w salonie dzieli ścianka zamykająca kuchnię, która równocześnie stała się świetnym miejscem na telewizor. Pomalowana została na żywy, czerwony kolor. W kąciku jadalnianym ustawiony został masywny, drewniany stół z nowoczesnymi krzesłami. W kuchni dominują jednolite fronty szafek o srebrnym odcieniu.

Salon stylizowany na górską chatę

Największa ściana w salonie ozdobiona jest dużymi, szarymi płytkami przypominającymi odłamki skalne. To one wprowadzają do wnętrza górski charakter i klimat. Jednocześnie ten materiał świetnie współgra z czerwienią, szarością oraz przeważającym drewnem w postaci mebli. Dodatkowym element podkreślającym ten styl jest stolik kawowy, który stwarza wrażenie starego, poprzez swoje usłojenie i kolor – jak z górskiej chaty. Nie bez powodu znalazł się również miękki, szaro-brązowy dywanik, który wprowadza nieco przytulności. Światło reflektorów umieszczonych na suficie wydobywa naturalne krzywizny i różnorodne odcienie kamienia. Na tym tle ustawiony został ciemnoszary narożnik.
Kamień ozdobny wnosi do architektury wnętrza element prestiżu i kreatywności. Zastosowany na fragmentach ścian lub w niektórych strefach pomieszczeń kreuje w nich specyficzny klimat. Różnorodność barw, kształtów i faktur, pozwolą stworzyć niespotykaną grę światłocienia w każdym pomieszczeniu. Czerwień zdecydowanie dominuje w tej przestrzeni, jednak pojawia się również w detalach – zasłonach, poduszkach czy dekoracjach – świetnie akcentuje przez to swoja obecność. Drzwi szafy zostały dopasowane do aranżacji salonu i pojawiły się na nich elementy abstrakcyjnej fototapety.

Kamień dekoracyjny dopracowany w każdym szczególe, doskonale imituje plaster bloku skalnego poprzez niezwykłą fakturę naturalnego kamienia. Świetnie pasuje do nowoczesnych pomieszczeń, jak również saun i łazienek, co ciekawe. Dzięki czemu taki element możemy powielić w całym domu i uzyskać spójny efekt dekoracyjny.


Wnętrze w stylu górskiej chaty
5 (100%) 4 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here