Belki stropowe mogą być elementem dekoracyjnym. Sprawdź jak je wyeksponować.
5
(2)

Spis treści artykułu:

Jak wyeksponować belki stropowe we wnętrzu?

Częściowo odsłonięte elementy więźby dachowej tworzą niepowtarzalny klimat. Wprowadzają nieco rustykalny styl nadając swojskiego charakteru. Jeśli mamy szczęście i jesteśmy właścicielami oryginalnych belek w dobrej kondycji, pamiętajmy, żeby je zakonserwować, by wyeksponować ich urodę.

Jeśli nie mamy możliwości na drewniane belki możemy zastąpić je poliuretanowymi imitującymi drewno rustykalne. 

Pomalowanie jest dobrym pomysłem

Możemy pomalować je na dowolny kolor pasujący do wnętrza, ale naturalne piękno nie ma ze sobą równych. Doskonale wyglądają na białym suficie. Na takim tle trudno o konkurencję. Ale w towarzystwie kamienia na ścianie i zgaszonych barw również świetnie ze sobą współgrają. Naturalne materiały tworzą sielski, przytulny klimat. Góralska chatka w środku miasta.

Belki jako element stylu rustykalnego

Znakiem rozpoznawczym stylu rustykalnego są prostota, naturalność i sielskość. Dlatego chętnie decydują się na niego osoby, które doceniają przyrodę i lubią wypoczywać z dala od wielkich miast. Pamiętajmy jednak, że sielskość nie idzie w parze z przesytem, a prostota nie oznacza monotonii.

Drewniane meble w bieli, wyeksponowane ciemne belki stropowe i dodatki w starym stylu nadają wnętrzu niepowtarzalnego uroku i czuć tutaj klimat stylu rustykalnego. Jeżeli do tego dodamy jadalnię w stylu klasycznym to nasze mieszkanie stanie się klimatyczne. I chociaż styl rustykalny ma wiele obliczy to najbardziej kojarzony jest z atmosferą ciepła. Zobacz naszą aranżację salonu w stylu rystykalnym.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Salon w stylu glamour - jaki powinien być?

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here