Zobacz, jak urządzić pokój hobby dla dziecka. Oto nasze dwie inspiracje.
5
(3)

Urządzając pokój hobby należy jednak pamiętać o podstawowych funkcjach jakie powinien spełniać pokój dziecka – funkcji spania, bawienia się, oraz nauki. W pokoju hobby dla dziecka, ważny jest również pomysł – niektóre elementy wykonane „hand-made” mogą zwiększyć poczucie indywidualności wnętrza.


img_0077

Spis treści artykułu:

Aranżacja pokoju w stylu Gwiezdnych Wojen

Pokój Gwiezdne Wojny to pokój dla dwóch małych chłopców. Miecze świetlne oraz motyw gwiezdnych wojen to temat przewodni. Pokój będzie pełnił nie tylko funkcję sypialni, ale również bawialni.

W pokoju pojawia się duża szafa, komoda oraz stół o regulowanych nogach, przeznaczony do zabawy. Jest tu również metalowe łóżko piętrowe w kolorze srebrnym, które zaoszczędza nam przestrzeń. Granat w odcieniu chabrowym pojawia się na ścianach oraz fragmencie sufitu w części sypialnianej. Malując na tym tle białe gwiazdy z dalekiej przestrzeni kosmicznej, ciemna farba została rozjaśniona.

Dodatki w pokoju Star Wars

Ponadto, w nocy, na suficie będzie można podziwiać świecące gwiazdki i statki kosmiczne, w formie fluorescencyjnych naklejek. Dodatkowo wnętrze rozjaśnia dość rozbudowany system oświetlenia w pokoju dzieci. Tworzą go trzy lampy sufitowe w kształcie białych kul, które przypominają planety oraz metalowe kinkiety nad materacami łóżka piętrowego. Na ścianach klimat gwiezdnych wojen będą wprowadzały, również duże naklejki robotów  oraz statków kosmicznych znanych z filmu.

Nad komodą zainstalowane zostały, także 2 świetlówki które są symbolem mieczy świetlnych filmowych bohaterów. Utrzymujące się w kolorystyce granatowo – błękitnej dodatki czyli dywan, poduchy i worki do siedzenia dopełniają całości tego chłopięcego pokoju.


pokoj hobby Pokój fana Formuły 1 i Spidermana

Kolejna aranżacja pokoju dziecięcego to pokój wielbiciela Spidermana i Formuły 1. Łóżko w kształcie auta świadczy o zainteresowaniach chłopca motoryzacją. Pokój został podzielony na trzy strefy: strefę wypoczynkową gdzie pojawiło się łóżko. Druga to strefa zabawy, w której pojawiły się szafki na zabawki oraz miękki dywan i pufy. Trzecia to strefa nauki, gdzie stanęło biurko z obrotowym krzesłem.

  Strefa zabaw w pokoju dziecięcym u Tymona

Jakie kolory i dodatki na ściany?

W pokoju zostały zastosowane dwa kolory, niebieski i czerwony. Czerwień pojawia się jako akcent, w postaci czerwonego pasa ponieważ jest kolorem bardzo intensywnym. Jest jednocześnie tłem dla pajęczyny, wykonanej ze sznurka – oryginalnej dekoracji w pokoju dziecięcym. Na największej ścianie została naklejona fototapeta, która przedstawia bolid formuły1. Ten wielkoformatowy wydruk sprawia, że pokój ma bardzo indywidualny charakter i jest jedyny w swoim rodzaju.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here