Decorative white gift box with a red bow a background bokeh
5
(1)

Kolorowe łańcuchy, bombki czy radośnie połyskujące lampki to typowe świąteczne ozdoby obecne niemalże w każdym domu. I chociaż bez wątpienia pięknie prezentują się na bożonarodzeniowym drzewku, to jednak w praktyce mogą okazać się niewystarczające do ozdobienia wnętrza domu. Sprawdź, jak w niedrogi i szybki sposób wykonać oryginalne, świąteczne zdobienia wnętrza.

Decorative white gift box with a red bow a background bokeh.Ozdoby świąteczne do kuchni

Kuchnia to prawdziwa skarbnica smakołyków i… artykułów, które z powodzeniem możesz wykorzystać w roli elementów bożonarodzeniowej dekoracji. Jedną z ciekawszych i jednocześnie niezwykle pomysłowych ozdób są dekoracje wykonane przy użyciu orzeszków ziemnych.

Lista produktów:

 • Orzeszki ziemne – około 20 sztuk
 • Farby plakatowe i marker
 • Gruba igła i biała lub/i czerwona nić
 • Czarny drut podzielony na małe odcinki
 • Dodatkowo: odrobina waty, klej, kawałek wstążki

Jakie świąteczne ozdoby do domu?

Ozdoba renifer: W górnej części orzecha narysuj czarnym markerem dwie kropki (oczy), natomiast w dolnej mały trójkąt (nos). Kawałki drucików powyginaj w taki sposób, aby przypominały rogi renifera, a następnie wbij je po obu bokach orzecha. Za pomocą igły przewlecz nitkę tworząc jednocześnie rodzaj zawieszki.

Ozdoba bałwanek: Pomaluj orzech białą farbą i odstaw do wyschnięcia. Następnie za pomocą markera namaluj na jego górnej części buzię bałwana. Na zwężeniu łupiny zawiąż kawałek wstążki, imitującej szalik. Podobnie jak w przypadku ozdoby – renifera, przewlecz nitkę tworząc zawieszkę.

Ozdoba Święty Mikołaj: Pomaluj orzech czerwoną farbą pozostawiając jedynie małe, niezamalowane kółko w górnej części skorupki (miejsce na buzię). Odstaw do wyschnięcia. Przy użyciu czarnego markera namaluj oczy i nos. W miejsce brody przyklej kawałek waty. Na koniec przewlecz nitkę tworząc zawieszkę.

Tak wykonane ozdoby powieś w dowolnych miejscach w domu za pomocą bezbarwnych haczyków Command™. Nasza rada: po stworzeniu dużej ilości orzechowych ozdób możesz – również za pomocą haczyków Command – ułożyć z nich napis zdobiący całą ścianę pokoju np. „Wesołych Świąt” lub „Święta 2015”. Tak ozdobiona ściana będzie tworzyła świetne tło do wspólnych, rodzinnych zdjęć świątecznych.

  Belki stropowe jako element dekoracyjny wnętrza?

Gwiazdy z rurek do napojów!

Innym rodzajem ozdób wypełniających powierzchnię ściany są efektowne gwiazdy, wykonane z… rurek do napojów. Do ich przygotowania będziesz potrzebować:

 • 1 opakowania grubych rurek do napojów (czerwonych lub zielonych)
 • Giętkiego drucika

Rurki potnij na równe części. Nawlecz je na drucik, jednocześnie formując go w kształt gwiazdy (tak, aby każde z ramion drucianej gwiazdy było „przykryte” powierzchnią umieszczonej na niej rurki). Koniec drucika uformuj w zgrabne kółko. Haczyki Command przyklej w dowolnym miejscu domu (np. na wspomnianej ścianie, kuchennej szafce, lodówce) a następnie zawieś na nich gotowe ozdoby.

W jaki sposób przenieść zapach lasu do wnętrza własnego domu? Wystarczy zrobić oryginalne ozdoby z szyszek. Do ich wykonania będziesz potrzebować:

 • 10 – 15 naturalnych szyszek sosnowych
 • Złotej lub srebrnej tasiemki/sznurka
 • Białej farby
 • Srebrnego brokatu

Każdą z szyszek pomaluj wybiórczo białą farbą, a następnie posyp brokatem. Odstaw do wyschnięcia. Wpleć w wolne przestrzenie szyszki tasiemkę/sznurek w taki sposób, aby tworzył on jednocześnie uchwyt ozdoby, umożliwiający jej zawieszenie. Na powierzchni szyby przyklej haczyki Command i powieś gotowe dekoracje.

Własnoręczne przygotowanie ozdób świątecznych to świetna zabawa, w której z powodzeniem może brać udział cała rodzina. Pamiętaj jednak, aby do zawieszenia domowej roboty dekoracji używać zawsze rozwiązań Command. W ten sposób – po okresie świątecznym – będziesz mogła z łatwością usunąć ozdoby, nie pozostawiając przy tym żadnych śladów czy nieestetycznych plam na powierzchni ściany, szyb lub szafek. Święta choć bez wątpienia wyjątkowe, w praktyce trwają zaledwie przez 3 dni. Jeśli więc nie chcesz, aby wspomniany okres – oprócz miłych wspomnień – pozostawił także szpecące dziury w ścianach czy ślady po kleju, sięgnij po rozwiązania Command.

PODZIEL SIĘ
Następny artykuł5 sposobów na przystrojenie choinki

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here