Decorative white gift box with a red bow a background bokeh
5
(1)

Kolorowe łańcuchy, bombki czy radośnie połyskujące lampki to typowe świąteczne ozdoby obecne niemalże w każdym domu. I chociaż bez wątpienia pięknie prezentują się na bożonarodzeniowym drzewku, to jednak w praktyce mogą okazać się niewystarczające do ozdobienia wnętrza domu. Sprawdź, jak w niedrogi i szybki sposób wykonać oryginalne, świąteczne zdobienia wnętrza.

Spis treści artykułu:

Decorative white gift box with a red bow a background bokeh.Ozdoby świąteczne do kuchni

Kuchnia to prawdziwa skarbnica smakołyków i… artykułów, które z powodzeniem możesz wykorzystać w roli elementów bożonarodzeniowej dekoracji. Jedną z ciekawszych i jednocześnie niezwykle pomysłowych ozdób są dekoracje wykonane przy użyciu orzeszków ziemnych.

Lista produktów:

 • Orzeszki ziemne – około 20 sztuk
 • Farby plakatowe i marker
 • Gruba igła i biała lub/i czerwona nić
 • Czarny drut podzielony na małe odcinki
 • Dodatkowo: odrobina waty, klej, kawałek wstążki

Jakie świąteczne ozdoby do domu?

Ozdoba renifer: W górnej części orzecha narysuj czarnym markerem dwie kropki (oczy), natomiast w dolnej mały trójkąt (nos). Kawałki drucików powyginaj w taki sposób, aby przypominały rogi renifera, a następnie wbij je po obu bokach orzecha. Za pomocą igły przewlecz nitkę tworząc jednocześnie rodzaj zawieszki.

Ozdoba bałwanek: Pomaluj orzech białą farbą i odstaw do wyschnięcia. Następnie za pomocą markera namaluj na jego górnej części buzię bałwana. Na zwężeniu łupiny zawiąż kawałek wstążki, imitującej szalik. Podobnie jak w przypadku ozdoby – renifera, przewlecz nitkę tworząc zawieszkę.

Ozdoba Święty Mikołaj: Pomaluj orzech czerwoną farbą pozostawiając jedynie małe, niezamalowane kółko w górnej części skorupki (miejsce na buzię). Odstaw do wyschnięcia. Przy użyciu czarnego markera namaluj oczy i nos. W miejsce brody przyklej kawałek waty. Na koniec przewlecz nitkę tworząc zawieszkę.

Tak wykonane ozdoby powieś w dowolnych miejscach w domu za pomocą bezbarwnych haczyków Command™. Nasza rada: po stworzeniu dużej ilości orzechowych ozdób możesz – również za pomocą haczyków Command – ułożyć z nich napis zdobiący całą ścianę pokoju np. „Wesołych Świąt” lub „Święta 2015”. Tak ozdobiona ściana będzie tworzyła świetne tło do wspólnych, rodzinnych zdjęć świątecznych.

  Najlepsze wnętrza 12. sezonu Dekoratorni: biało-czarne mieszkanie

Gwiazdy z rurek do napojów!

Innym rodzajem ozdób wypełniających powierzchnię ściany są efektowne gwiazdy, wykonane z… rurek do napojów. Do ich przygotowania będziesz potrzebować:

 • 1 opakowania grubych rurek do napojów (czerwonych lub zielonych)
 • Giętkiego drucika

Rurki potnij na równe części. Nawlecz je na drucik, jednocześnie formując go w kształt gwiazdy (tak, aby każde z ramion drucianej gwiazdy było „przykryte” powierzchnią umieszczonej na niej rurki). Koniec drucika uformuj w zgrabne kółko. Haczyki Command przyklej w dowolnym miejscu domu (np. na wspomnianej ścianie, kuchennej szafce, lodówce) a następnie zawieś na nich gotowe ozdoby.

W jaki sposób przenieść zapach lasu do wnętrza własnego domu? Wystarczy zrobić oryginalne ozdoby z szyszek. Do ich wykonania będziesz potrzebować:

 • 10 – 15 naturalnych szyszek sosnowych
 • Złotej lub srebrnej tasiemki/sznurka
 • Białej farby
 • Srebrnego brokatu

Każdą z szyszek pomaluj wybiórczo białą farbą, a następnie posyp brokatem. Odstaw do wyschnięcia. Wpleć w wolne przestrzenie szyszki tasiemkę/sznurek w taki sposób, aby tworzył on jednocześnie uchwyt ozdoby, umożliwiający jej zawieszenie. Na powierzchni szyby przyklej haczyki Command i powieś gotowe dekoracje.

Własnoręczne przygotowanie ozdób świątecznych to świetna zabawa, w której z powodzeniem może brać udział cała rodzina. Pamiętaj jednak, aby do zawieszenia domowej roboty dekoracji używać zawsze rozwiązań Command. W ten sposób – po okresie świątecznym – będziesz mogła z łatwością usunąć ozdoby, nie pozostawiając przy tym żadnych śladów czy nieestetycznych plam na powierzchni ściany, szyb lub szafek. Święta choć bez wątpienia wyjątkowe, w praktyce trwają zaledwie przez 3 dni. Jeśli więc nie chcesz, aby wspomniany okres – oprócz miłych wspomnień – pozostawił także szpecące dziury w ścianach czy ślady po kleju, sięgnij po rozwiązania Command.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here