4.6
(12)

Boazeria, talerze na ścianach, fajansowe ozdoby i słynna w polskim kręgu kulturowym meblościanka – design wnętrz rodem z PRL-u z jednej strony jeży dziś włosy na głowie, odpychając kiczowatym wykonaniem, a z drugiej wraca do mody wpisując się w popularną ostatnio nostalgię za latami 80. i 70.

Powrót do przeszłości

Nie ma chyba mebla bardziej kojarzonego z okresem PRL-u, niż kultowa meblościanka, obowiązkowy element mieszkania każdego szanującego się Polaka. Meblościanki pokojowe, zasłaniające całą ścianę, były najbardziej ekonomicznym i oszczędnym rozwiązaniem – zajmowały stosunkowo niewiele miejsca w i tak już niezbyt dużej przestrzeni sypialni czy salonu, a dzięki ruchomym elementom pozwalały tworzyć nowe kompozycje z dostępnych środków przy odrobienie kreatywnej energii i dobrej woli.

Nowe meblościanki na nowe czasy

Charakterystyczna niegdyś brzydota meblościanki do salonu została wyeliminowana w dzisiejszych czasach wraz ze zmianą stylu: dostosowanego do dzisiejszych standardów. Znajoma budowa – trzypiętrowa konstrukcja składająca się z szuflad na najniższym poziomie, dwudrzwiowych szaf na najwyższym i półek znajdujących się pomiędzy nimi, z miejscem na telewizor, biurko lub toaletkę – również uległa zmianie. Coraz częściej da się zauważyć innowacyjną budowę, przejawiającą się w nieregularnym rozłożeniu elementów konstrukcyjnych. Nie ma też już mowy o wstrętnie polakierowanym drewnie, które sprawiało wrażenie sztucznego surowca. Dzisiejsze meblościanki do salonu  oraz meblościanki pokojowe są wizytówką mieszkania, dopasowane do nowoczesnych, stylowych wnętrz.

Meblościanka spersonalizowana

W dzisiejszych czasach meblościanki do salonu odzwierciedlają charakter domownika. Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w każdym mieszkaniu – to tam zapraszamy gości, jest on więc wizytówką naszego domu. Warto zadbać, by wystrój tego centralnego pomieszczenia od razu przykuwał uwagę. Zakorzeniona w polskiej świadomości meblościanka, jako relikt poprzedniego ustroju, może idealnie się do tego nadawać.

  Jak wykorzystać stare drewniane meble

Niezależnie czy w temacie designu podążamy za modą czy wolimy styl retro, meblościanka w dzisiejszych czasach trafi do gustu każdego klienta. Do wyboru są meblościanki pokojowe z różnego rodzaju drewna (między innymi dąb, sosna, jesion, wiąz) oraz meblościanki do salonu w najróżniejszych odcieniach kolorystycznych (np. dąb sonoma, dąb stirling, dąb sanremo) – wszystko po to, by w miarę możliwości najlepiej odpowiadać na gusta współczesnego klienta, który może z nostalgią spogląda w przeszłość, ale jednocześnie musi być na czasie z najnowszymi trendami.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.6 / 5. Ilość ocen: 12

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here