Udekoruj swój salon z aneksem kuchennym za pomocą niewielkich dodatków.
5
(1)

Na co zwrócić szczególną uwagę urządzając salon z aneksem kuchennym? Poniżej omawiamy przykłady kilku niepozornych elementów, które mogą zaważyć na wyglądzie naszego domu.

Małe AGD do kuchni

Sprzęty takie jak czajnik elektryczny, mikrofalówka, blender, czy ekspres do kawy zwykle przechowujemy w zasięgu wzroku – na powierzchni blatów lub odsłoniętych półek. Są one widoczne od razu po wejściu do kuchni i przykuwają spojrzenia dużo bardziej niż na przykład zabudowa i ściany. Wiele różnych barw i stylów tych przedmiotów może zachwiać estetyczną równowagę pomieszczeń. Warto zastanowić się nad tym jaki kolor i jakie materiały (plastik, metal, szkło) najbardziej pasują do naszego wnętrza a potem wybierać wyposażenie odpowiadające tym wytycznym.
Jak wybrać zlewozmywak?

Ten niepozorny detal może zaważyć na wyglądzie całej kuchni. Należy pamiętać, że jest to element zawsze widoczny, niemożliwy do ukrycia w zabudowie. Decydując się na tani, mało odporny model (na przykład zlew stalowy, na którym mogą szybko pojawić się nieestetyczne rysy i zacieki), możemy odjąć klasy nawet najbardziej ekskluzywnym meblom. Planując wystrój mieszkania, powinniśmy rozważyć wady i zalety, jakie wykazują zlewy wykonane z różnych materiałów. Najlepszym wyborem wydają się te wykonane z granitu, który jest odporny na większość uszkodzeń mechanicznych i prezentuje się bardzo szlachetnie. Zarówno kamienne, jak i ceramiczne zlewy kuchenne umożliwiają wybór odcienia dopasowanego do wystroju kuchni.

Lustra we wnętrzu

Ze względu na swoje praktyczne funkcje, są zazwyczaj montowane w łazience i przedpokoju. W innych pomieszczeniach mogą odgrywać rolę dekoracyjną, poprawiać proporcje wnętrz czy ich oświetlenie. Warto dobrze przemyśleć zarówno model lustra jak i źle wybrane miejsce może zaburzać równowagę pomieszczenia. Przede wszystkim nie należy montować lustra” naprzeciwko miejsca, w którym może występować nieporządek (na przykład biurko, czy szafa) – za sprawą odbicia będzie on się wydawał dwukrotnie większy niż w rzeczywistości. Złym pomysłem jest również wieszanie lustra na wprost strefy wypoczynku (kanapy lub łóżka). Widok siebie i innych ludzi może być rozpraszający i może uniemożliwiać relaks.

  Aneks kuchenny z salonem. Jak oddzielić te pomieszczenia?

Najlepszymi miejscami do montażu luster są: ściana nad kanapą w salonie (powiększenie i nadanie salonowi głębi), ściany naprzeciwko okien (doświetlenie pomieszczenia), pomiędzy oknami lub na bocznej ścianie w przedpokoju (powiększenie niewielkiego wnętrza).

Podczas aranżacji mieszkania warto zadbać o wszystkie szczegóły. Przypadkowe, nieprzemyślane dodatki mogą obniżyć estetykę nawet najbardziej luksusowego wnętrza. Z drugiej strony dobrze zaplanowane detale są gwarancją efektownego i harmonijnego wystroju, który będzie nas cieszył przez długie lata.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here