Wózki na tablety
5
(1)

Sprzęty takie jak wózki na tablety, czy też wózki na laptopy przydają się sporym sklepom z elektroniką, bo one muszą przechowywać elektronikę użytkową w sporych magazynach, które znajdują się na tyłach tych sklepów. Tablety tam składowane nie mogą znajdować się w kartonowych opakowaniach ustawionych jedno na drugim.

Mowa tu dokładnie o tym, że typowy tablet ma baterię typu Li-Ion, czyli baterią litowo jonową, która po przebiciu za pomocą jakiegoś ostrego przedmiotu często się zapala, ale przedmiot ten nie musi być wybitnie ostrym. Może być to nawet kątownik, który jest integralną częścią regału przemysłowego. Zawadzenie o taki kątownik tabletem może skończyć się samozapłonem, a nawet pożarem znacznej części magazynu i dlatego organizery takie jak wózki na tablety przydają się i to często.

Bardziej typowe rodzaje uszkodzeń

Taki typowy wózek na tablet przypomina skrzynkę na listy na kółkach, choć może on być od niej znacznie większym. Jego kluczowe funkcja tkwi też i w tym, że chroni on tablety lub smartfony przed zarysowaniem obudowy. Mowa tu dokładnie o tym, że wózek na tablety chroni te sprzęty przed widocznymi uszkodzeniami obudowy, które niestety wpływają na wartość danego przedmiotu.

Dlatego takich wózków na tablety używają też sklepy handlujące elektroniką używaną lub tą która od dłuższego czasu się nie sprzedała. Także elektronika z defektami produkcyjnymi ma jakąś wartość i dlatego nie wyrzuca się jej od tak sobie na śmietniki, bo taki tablet z zarysowaną obudową w procesie produkcyjnym to nadal sprawne podzespoły elektroniczne, a obudowę mogła zarysować maszyna pakująca dany sprzęt lub jeden z podajników z wyszczerbioną rolką.

  Jak urządzić domowe biuro? Wskazówki i pomysły

Wózki na tablety w lombardzie

Wózek na tablety może też się przydać takiej firmie jak lombard, bo lombardy bardzo często skupują przedmioty takie jak laptop lub tablet. Te sprzęty często są wykupowane i co najistotniejsze lombard musi te przedmioty pod zastaw przechować tak, by nie uszkodzić ich w sensie wizualnym, bo właściciel może je odebrać lub może z czasem nabyć je jakaś inna osoba, a inna osoba może negocjować cenę i to tylko ze względu na doskonale widoczne uszkodzenia danej elektroniki.

Tu chodzi o uszkodzenia natury wizualnej, czyli o te które powstają podczas ich używania. Defekty te w wielu krajach świata są pretekstem do zbijania ceny i właśnie dlatego należy dbać o to, by elektronika użytkowa wyglądała jak najdłużej dość dobrze. Z przyczyn tych lombardy używają wózków na tablety, które pełnią też funkcję organizerów.

Konstrukcja wózka na tablety

Taki typowy wózek na tablety ma kółka i wiele przegród, w których przypadku tablet sobie nie podskakuje wtedy gdy dany wózek przesuwa się po magazynie. Rzecz jasna jest to mebel stalowy, czyli mebel zaliczany do przemysłowych wykonany z profili stalowych i blachy lakierowanej proszkowo. Wykonawstwo tego rodzaju jest często spotykanym w przypadku mebli przemysłowych, a wózek na tablety jest jednym z tych mebli i dlatego jest wyjątkowo wytrzymały.

Ta wytrzymałość znajduje też odzwierciedlenie w cenie, ale nie każdy kupuje nowy wózek tego rodzaju, wielu zadowala się tym, który ma osiem lub piętnaście lat, bo nie jest on nowym i co najistotniejsze wytrzyma jeszcze wiele lat zanim trafi na złom i przez te lata będzie we wzorowy sposób chronił elektronikę użytkową”

Użytkowanie wózków na tablety

Typowy wózek na tablety to wózek dzięki któremu rozwozi się elektronikę użytkową po magazynie, ale da się go też załadować do samochodu dostawczego, po to by zawieźć kilka tysięcy tabletów do innego magazynu. Tak często się robi i to głównie ze względu na wygodę, bo pakowanie oddzielnie każdego z tabletów to spore wyzwanie i co najistotniejsze czas stracony na pakowaniu.

  Urządzenie biura w domu czy wynajem miejsca do pracy?

W tym straconym czasie tkwi największy problem, bo ludzie nie chcą ponosić strat finansowych. Dla nich lepiej jest wtedy gdy elektronikę przetransportuje się szybko i bez widocznych uszkodzeń. Na tym zależy wielu firmom zajmującym się elektroniką i właśnie dlatego wózki na tablety używane są też w ten mniej typowy sposób, bo zapakowanie pudeł z tabletami na palety to głównie tracenie czasu na staranne pakowanie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here