Spis treści artykułu:
Można wykonać z niej całą podłogę
Żywica epoksydowa ze względu na swoje właściwości coraz częściej jest wykorzystywana jako materiał na posadzki. Dawniej wykorzystywało się ją do pokrywania podłóg w dużych magazynach czy też w halach produkcyjnych. Miało to zastosowanie czysto praktyczne. Dzięki równej powierzchni, łatwo było utrzymywać je w czystości, natomiast dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne, długo pozostawały w dobrym stanie.
Od kilku lat żywicę epoksydową coraz częściej wykorzystuje się do pokrywania podłóg w mieszkaniach. Tutaj nie chodzi już o zastosowanie praktyczne, a o jej niepowtarzalny wygląd. Można ją barwić, a także dodawać do niej perłowe pigmenty czy nawet brokat. Ostatecznie podłoga może wyglądać niczym namalowany obraz. Dzięki żywicy epoksydowej można też tworzyć posadzki z efektem 3D. To rozwiązanie z pewnością spodoba się miłośnikom odważnych wnętrz.
Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Wyszkowie
Sprawdza się jako element dekoracyjny mebli
Wykonanie z żywicy epoksydowej całej podłogi może pochłaniać spore fundusze, dlatego też wiele osób decyduje się wprowadzić ją do wnętrza jako element dekoracyjny mebli. W tym przypadku często łączy się ją z drewnem. Największy wybór jeśli chodzi o meble z żywicą epoksydową znajdziemy szukając stołu do jadalni lub stolika kawowego. Żywica może przebiegać przez sam środek blatu, tworząc wrażenie, jakby łączyła dwa elementy z drewna lub, w przypadku okrągłych stolików, wypełniać pęknięcia w plastrach.
Coraz częściej można spotkać stoły z żywicą epoksydową, która tworzy konkretny wzór. Ponieważ jest to materiał przejrzysty, meble mogą być podświetlane, co daje naprawdę spektakularny efekt, zwłaszcza jeśli są w niej zatopione drobinki brokatu. Oczywiście żywicę stosuje się też w produkcji innych mebli. Często jest wykorzystywana jako element ozdobny blatów lub frontów szuflad w komodach i konsolach, jak i jako pokrycie blatów kuchennych.
Jeśli wnętrze jest urządzone, można pokusić się o dodatki
Jeśli mamy już urządzone wnętrze, a bardzo podoba nam się pomysł na wykorzystanie żywicy epoksydowej, możemy wprowadzić ją do niego za pomocą dodatków. W sypialni na pewno sprawdzi się ledowa lampa. Dzięki zastosowaniu żywicy w ciepłym kolorze, światło będzie rozproszone, a we wnętrzu stworzy się klimat.
Do kuchni, jadali lub salonu możemy kupić z żywicy epoksydowej ozdobne podkładki, talerze, tacę lub paterę. Oczywiście te mogą stanowić nie tylko dekorację, ale być też użytkowe. W łazience wrażenie będzie robić z kolei umywalka. Zwłaszcza w dużych rozmiarach i o nieregularnym kształcie. Do każdego wnętrza będą pasować też drewniane doniczki i wazony z elementami z żywicy w kolorze pozostałych dodatków.