Domofon z wizją
5
(1)

Zalety posiadania wideodomofonu

Domofon z funkcją transmisji obrazu daje ogromną wygodę swoim użytkownikom. Przede wszystkim nie musisz wychodzić do furtki, by zareagować na dzwonek. Sprawdzisz kto przyszedł, bez konieczności wychylania się z ciepłego domu, co jest szczególnie cenne zimą, w czasie deszczu lub gorszego samopoczucia.

W blokach mieszkalnych najczęściej montowane są domofony, w domach natomiast lepiej sprawdzają się urządzenia przekazujące poza dźwiękiem, również wideo. Mieszkańcy bloku, weryfikują jeszcze swojego gościa przez wizjer, wpuszczając natomiast kogoś przez furtkę, zapraszasz go już na swój prywatny teren, dlatego zalecana jest wzmożona czujność.

Wideodomofon jest także bardzo rozsądnym rozwiązaniem w domach, w których mieszkają dzieci. Dzięki wyraźnemu obrazowi, nie wpuszczą na posesję nikogo obcego.

Dodatkowe funkcje wideodomofonu

Poza przekazywaniem dźwięku i podglądu, urządzenia tego rodzaju mogą znacznie więcej.

Rejestrator obrazu – działa podobnie jak kamera bezpieczeństwa. Zapisuje na karcie pamięci wszystko, co widzi. Mogą to być filmy, czy zdjęcia twarzy osób, które chcą wejść.

Czujnik ruchu – dzięki niemu kamera zostaje uruchomiona automatycznie, gdy tylko ktoś znajdzie się w jej zasięgu. Może zarejestrować wszystkie osoby kręcące się wokół domu lub próbujące nawiązać z Tobą kontakt. Urządzenie może przesyłać Ci na smartfona powiadomienie wraz z wykonanym zdjęciem. Istnieje możliwość zawężenia pola czułego na ruch, byś nie otrzymywał zbędnych alarmów podczas gdy chociażby sąsiad spaceruje z psem.

Czytnik linii papilarnych – dzięki niemu nie trzeba szukać w kieszeni kluczy. Nawet jeśli ich zapomnisz, bez problemu wejdziesz na swój teren.

Czytnik na kartę RFID lub brelok – kolejny sposób na pominięcie tradycyjnego klucza. Furtka może być otwierana po przystawieniu do domofonu karty lub niewielkiej pestki, która mieści się w portfelu.

  SYSTEM RONDO kolejne ciekawe rozwiązanie i alternatywa dla DRZWI ŁAMANYCH LUB PRZESUWNYCH

Kamera noktowizyjna – pozwala na wyraźny obraz nawet gdy za oknem jest ciemno.

Ruchomy obiektyw – poszerza pole widzenia dając Ci szansę na dokładne rozejrzenie się po terenie przed bramą.

WiFi – doskonale sprawdza się w dużych domach lub przypadku osób pracujących zdalnie. Łącząc wideodomofon ze swoim laptopem, czy nawet telefonem, możesz otrzymywać obraz, otwierać bramę, bez przerywania pracy. Nie ma też przeszkód, byś zrobił to przebywając poza domem, gdy utknąłeś w korku, a Twój przyjaciel czeka pod drzwiami lub syn zapomniał kluczy.

Na co zwrócić uwagę wybierając wideodomofon?

Przede wszystkim postaw na jakość wykonania. Pamiętaj, że panel zewnętrzny musi być odporny na różnorodne warunki atmosferyczne i grożącą mu korozję. Tworzywo, z jakiego został wykonany, ma kluczowe znaczenie w kwestii użyteczności, trwałości i braku awarii. Solidne wykonanie powinno zabezpieczyć panel także przed próbami celowego zniszczenia.

Zwróć uwagę na to, w jakim miejscu zamontowany zostanie panel zewnętrzny. Jeżeli dysponujesz tylko wąskim słupkiem, możesz sobie pozwolić wyłącznie na wąski odbiornik.

Dobrze jest wybrać urządzenie energooszczędne, o czystym dźwięku, który dociera do panelu wewnętrznego w czasie rzeczywistym, bez opóźnień.

Zweryfikuj swoje potrzeby, oczekiwania, a także zakres budżetu, który jesteś w stanie przeznaczyć na wideodomofon. Wybierz model, który zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa i komfort użytkowania.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here