0
(0)

Spis treści artykułu:

Komfort wewnątrz – komfort na zewnątrz

Jedną z większych zalet drzwi aluminiowych jest ich dźwiękoszczelność i niski współczynnik przenikania ciepła. Dzięki temu stwarzają komfortowe warunki osobom przebywającym za nimi. Odgłosy z zewnątrz nie zakłócają ciszy w domu czy w biurze, a ciepło z budynku nieprędko ucieka.

Szczelność drzwi działa również w drugą stronę. Drzwi wejściowe aluminiowe chronią sąsiadów przed hałasem dobywającym się zza nich, a do wnętrza nie wpuszczają chłodu zimnych jesiennych i zimowych dni i nocy.

Powyższe cechy drzwi aluminiowych wynikają przede wszystkim z właściwości aluminium i zastosowanej technologii produkcji. Dzięki temu też są bardzo trwałe, odporne na odkształcenia i wypaczenia, dzięki czemu zapewniają szczelność na długie lata.

Elegancja i uniwersalność

Drzwi wejściowe aluminiowe to przede wszystkim rozwiązanie nowoczesne. Ze względu na zastosowany materiał sprawiają wrażenie raczej surowych i minimalistycznych. Aluminium pozwala jednak na dużą swobodę w kształtowaniu powierzchni na etapie produkcyjnym. Stąd właśnie różnorodność modeli w sklepach.

Ten rodzaj drzwi ma jeszcze jedną cechę sprawiającą, że jest jednym z bardziej uniwersalnych: można je okleić okleiną, dzięki której ich powierzchnia przypominać będzie zupełnie inny materiał. Aluminiowa powierzchnia może przypominać na przykład stare drewniane deski. Dzięki temu drzwi aluminiowe sprawdzają się nie tylko w budynkach nowoczesnych, ale i tych bardziej tradycyjnych.

Odporne i lekkie

Wbrew pozorom wynikającym z ich szczelności i odporności, drzwi wejściowe aluminiowe są wyjątkowo lekkie. Przewyższają tym swoje drewniane odpowiedniki. Dzięki temu są wygodne w montażu, a ich codzienne użytkowanie nie powoduje dyskomfortu.

Lekkość ta nie wpływa jednak negatywnie na jakość. Aluminium jest bowiem bardzo odporne na odkształcenia. Z jednej strony zapewnia to szczelność na długie lata, z drugiej zaś chroni przed próbami włamania. Za takimi drzwiami można czuć się naprawdę bezpiecznie.

  Najlepsze projekty domów w zabudowie bliźniaczej

Cały opis brzmi, jakby był to produkt bez skazy. Taka jednak istnieje i jest nią podatność na uszkodzenia mechaniczne: rysy, otarcia. Poza tym wszelkie poważniejsze usterki są zwykle jednoznaczne z potrzebą wymiany drzwi na nowe ze względu na trudności lub wręcz niemożność ich naprawy.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here