Jakie rodzaje stołów konferencyjnych masz do wyboru?
Stoły konferencyjne weszły do stałego wyposażenia każdej firmy. To właśnie przy nich odbywają się najważniejsze narady i spotkania, na których zapadają kluczowe dla działalności firmy decyzje. Co oferuje Ci w tym zakresie rynek? Najpopularniejsze są stoły:
- prostokątne,
- zaokrąglone (w kształcie owalu),
- składane/rozkładane,
- kwadratowe,
- segmentowe.
Każdy z rodzajów stołów ma swoje specyficzne cechy. Najważniejszy jest kontakt wzrokowy pomiędzy uczestnikami spotkania oraz możliwość swobodnej wymiany informacji. Musisz o to zadbać, urządzając swoją salę konferencyjną.
Jaki stół będzie najodpowiedniejszy do sali konferencyjnej?
Wybierając odpowiedni stół konferencyjny musisz mieć na uwadze specyfikę swojej firmy. Jak często korzystacie z sali konferencyjnej? Zwykle są to częste, ale krótkie spotkania, czy rzadsze, ale wielogodzinne narady? A może będą się w niej odbywać szkolenia?
Musisz wziąć pod uwagę tak oczywiste i jednoznaczne czynniki, jak wykończenie stołu, jego stabilność, czy jakość. Ale niezwykle ważna jest też możliwość ewentualnej rozbudowy, miejsce na przełożenie kabli od laptopów, czy sprzętu audiowizualnego w przypadku prezentacji multimedialnych. Całość musi wyglądać estetycznie i być funkcjonalna.
Przy tym, stół musi być dostosowany do ilości pracowników, którzy zwykle będą przy nim siedzieć. Nie może tworzyć między nimi zbyt dużej przestrzeni, która peszy i utrudnia skuteczną komunikację, ale przy tym, musisz zadbać o odpowiednią ilość miejsca na ich laptopy, teczki, czy niezbędne materiały dotyczące działalności Twojej firmy.
Wystrój sali konferencyjnej
Posiadanie sali konferencyjnej oraz jej wystrój w ogromnej mierze budują prestiż firmy. Najczęściej firmy stawiają na drewniane stoły, które są połączeniem stylu klasycznego i nowoczesnego. To połączenie daje świetny efekt wizerunkowy – sama firma daje wyraz solidności i tradycji, ale też pokazuje, że nie zamyka się na nowe rozwiązania i idzie z duchem czasu.
W sali konferencyjnej odbywają się ważne spotkania z pracownikami, kandydatami na nich oraz z potencjalnymi (bądź obecnymi) partnerami i klientami. Dlatego stół konferencyjny musi zapewniać jak największą ergonomię i nie może rozpraszać, ani wprowadzać niepożądanej atmosfery. Najlepiej sprawdzą się stonowane dodatki i kolory, np. beż, zieleń, czy biel. Jednak czasem możesz pozwolić sobie na większą ekstrawagancję, ale w głównej mierze zależy to od charakteru i specyfiki Twojej firmy.