konferencja
5
(4)

Jakie rodzaje stołów konferencyjnych masz do wyboru?

Stoły konferencyjne weszły do stałego wyposażenia każdej firmy. To właśnie przy nich odbywają się najważniejsze narady i spotkania, na których zapadają kluczowe dla działalności firmy decyzje. Co oferuje Ci w tym zakresie rynek? Najpopularniejsze są stoły:

  • prostokątne,
  • zaokrąglone (w kształcie owalu),
  • składane/rozkładane,
  • kwadratowe,
  • segmentowe.

Każdy z rodzajów stołów ma swoje specyficzne cechy. Najważniejszy jest kontakt wzrokowy pomiędzy uczestnikami spotkania oraz możliwość swobodnej wymiany informacji. Musisz o to zadbać, urządzając swoją salę konferencyjną.

Jaki stół będzie najodpowiedniejszy do sali konferencyjnej?

Wybierając odpowiedni stół konferencyjny musisz mieć na uwadze specyfikę swojej firmy. Jak często korzystacie z sali konferencyjnej? Zwykle są to częste, ale krótkie spotkania, czy rzadsze, ale wielogodzinne narady? A może będą się w niej odbywać szkolenia?

Musisz wziąć pod uwagę tak oczywiste i jednoznaczne czynniki, jak wykończenie stołu, jego stabilność, czy jakość. Ale niezwykle ważna jest też możliwość ewentualnej rozbudowy, miejsce na przełożenie kabli od laptopów, czy sprzętu audiowizualnego w przypadku prezentacji multimedialnych. Całość musi wyglądać estetycznie i być funkcjonalna.

Przy tym, stół musi być dostosowany do ilości pracowników, którzy zwykle będą przy nim siedzieć. Nie może tworzyć między nimi zbyt dużej przestrzeni, która peszy i utrudnia skuteczną komunikację, ale przy tym, musisz zadbać o odpowiednią ilość miejsca na ich laptopy, teczki, czy niezbędne materiały dotyczące działalności Twojej firmy.

 

Wystrój sali konferencyjnej

Posiadanie sali konferencyjnej oraz jej wystrój w ogromnej mierze budują prestiż firmy. Najczęściej firmy stawiają na drewniane stoły, które są połączeniem stylu klasycznego i nowoczesnego. To połączenie daje świetny efekt wizerunkowy – sama firma daje wyraz solidności i tradycji, ale też pokazuje, że nie zamyka się na nowe rozwiązania i idzie z duchem czasu.

  Do jakiego stylu wnętrza najbardziej pasuje blat z litego drewna?

W sali konferencyjnej odbywają się ważne spotkania z pracownikami, kandydatami na nich oraz z potencjalnymi (bądź obecnymi) partnerami i klientami. Dlatego stół konferencyjny musi zapewniać jak największą ergonomię i nie może rozpraszać, ani wprowadzać niepożądanej atmosfery. Najlepiej sprawdzą się stonowane dodatki i kolory, np. beż, zieleń, czy biel. Jednak czasem możesz pozwolić sobie na większą ekstrawagancję, ale w głównej mierze zależy to od charakteru i specyfiki Twojej firmy.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here