Jak zadbać o porządek
5
(1)

Spis treści artykułu:

Jakie przedmioty wpływają na poczucie, że w pomieszczeniu jest bałagan?

Na nietrzymanie porządku wpływ w naszym życiu ma wiele zróżnicowanych czynników. Przykładami mogą być chociażby:

  • życie w pośpiechu (wynikające np. z zapracowania, spędzania małej ilości czasu w domu, podróży służbowych itp.),
  • niezwracanie uwagi na tego typu małostkowe (dla niektórych!) problemy,
  • problemy psychiczne i chroniczne zmęczenie, przerost obowiązków,
  • postawienie wygody ponad designem pomieszczenia
  • lenistwo,
  • inne priorytety,
  • zła organizacja pomieszczenia.

Choć niektóre z powodów są do wypracowania, część z nich po prostu uniemożliwia nam, mimo chęci, utrzymanie porządku przez cały czas. Aby jednak tego dokonać, kluczowa jest dobra organizacja pomieszczenia i metod sprzątania.

Przykładowo, zły dobór mebli może sprawić, że domownicy nie będą fizycznie w stanie przechowywać wszystkich przedmiotów wewnątrz, ponieważ ich szafki będą zbyt płytkie lub zbyt małe.

Kluczowe miejsce ma tutaj więc dobrze przemyślane rozplanowanie przestrzeni oraz decyzji zakupowych, dotyczących mebli. Przed zakupem warto się więc zastanowić: czy jesteś typem minimalisty? A może uwielbiasz zbierać rzeczy i kolekcjonować, a przedmioty mają dla Ciebie dużą wartość? Oczywiście osoba nr 2 powinna posiadać zdecydowanie większe i bardziej pojemne meble.

Wnętrzarskie faux pas – porozmawiajmy o doborze mebli

Decyzja o zakupie mebli do domu powinna być dobrze przemyślana. Osoby posiadające sporą ilość rzeczy powinny zastanowić się nad meblami, które w całości zasłonią wszystkie niepotrzebne do ekspozycji przedmioty (np. sprzęty, urządzenia, akcesoria takie jak długopisy, karteczki, okulary).

Na jakie meble warto więc postawić? Przede wszystkim naszym wyborem są stylowe komody z pojemnymi szufladami, które pozwolą Ci zachować łatwy i szybki dostęp do wszystkich niezbędnych Ci przedmiotów.

  • Komody mogą być wyposażone w mniej lub bardziej pojemne szuflady. Wszystko zależy bowiem, jakiego typu przedmioty chcesz w nich przechowywać:
  • W szufladach płytkich doskonale odnajdą się sprzęty, akcesoria szkolne, czy biurowe – dzięki temu taka komoda może doskonale sprawdzić się w biurze, pokoju nastolatka, czy w przedpokoju.
  Modne dodatki w stylu industrialnym

Modele z głębszymi szufladami doskonale sprawdzą się w sypialni, garderobie i pokoju dziecięcym. To właśnie w tych meblach przechowujemy złożone ubrania, bieliznę, czy różnego rodzaju akcesoria. Głębokie szuflady są więc wygodą użytkowania!

Ciekawą opcją są również witryny. Te pozwalają wyeksponować część Twojej kolekcji, zasłaniając przy tym niepożądane przedmioty. To dobre rozwiązanie do salonu, czy pokoju gościnnego. W tego typu meblach możesz przechowywać kolekcję kieliszków i porcelany lub zamienić ten mebel w swoisty, stylowy barek.

Warto być jednak ostrożnym, jeśli chodzi o wybór regałów. W przypadku tych mebli całość przechowywanych rzeczy jest stale widoczna, podobnie jak na tradycyjnych, ściennych półkach. Całość Twojej kolekcji książek, roślin, czy porcelany, musi więc prezentować się idealnie przez cały czas. Możesz jednak wybrać także regał z szufladami umieszczonymi w dobrej części.

Dlaczego warto chować sprzęt i akcesoria codziennego użytku?

Przedmioty znajdujące się w naszym domu są często traktowane po macoszemu. Długopis? Zawsze może się przydać. Niewielkie karteczki podobnie! Okulary? Dlaczego miałbym je schować, przecież zaraz użyję ich przy czytaniu gazety, która… również leży na wierzchu. To właśnie tego typu przedmioty powodują, że w naszym ulubionym pokoju zaczyna tworzyć się bałagan.

Doskonałym rozwiązaniem jest więc przeznaczenie z szuflad na przechowywanie tego typu rzeczy. Długopisy, słuchawki, pilot od telewizora, klucze – to właśnie takie drobne przedmioty tworzą sztuczny tłok. Ustal z domownikami jedno wspólne miejsce, w którym będziecie przechowywać wszystkie najważniejsze przedmioty, a zobaczysz, że momentalnie odetchniesz we własnym mieszkaniu.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł zachęci Cię do segregowania swoich najczęściej używanych przedmiotów, i że znajdziesz na nie miejsce we wnętrzu jakiejś szuflady. Dzięki temu nie tylko unikniesz bałaganu, ale ochronisz swoje cenne rzeczy przed kurzem i roztoczami. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here