Pucharki do deserów
4.7
(3)

Oryginalny świecznik, czyli pucharki do deserów

Obecnie pucharki do deserów można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online. Jednak bez wątpienia to właśnie w internecie mamy gwarancję dużego wyboru oraz możliwość otrzymania nie tylko klasycznych, ale również oryginalnych naczyń. Jeżeli zdecydujemy się na standardowe rozwiązania bez względu na wysokość czy pojemność, pucharki mogą posłużyć nam jako świecznik.

Z pewnością większość z nas posiada w domu małe świeczki, tak zwane tealighty. Jeśli nie, można je kupić niemal w każdym sklepie. To właśnie one idealnie pasują do pucharków lodowych. Włożenie jednej małej świeczki może dać naprawdę zaskakujący oraz piękny wygląd.

Dodatkowo można włożyć do środka również ozdobne kamyczki czy też piasek, a na zewnątrz ozdobić wstążką lub zostawić po prostu w klasycznym wydaniu. Nie wymaga to od nas dużego nakładu pracy czy też pieniędzy. Dlatego z pewnością warto skorzystać z tego rozwiązania i wprowadzić do domu romantyczny nastrój.

Pucharki do deserów zamiast szklanki

Jeżeli zdecydujemy się na pucharki do deserów o większej pojemności, wówczas z powodzeniem możemy wykorzystać je jako szklanki na drinki. W asortymencie wielu sklepów można znaleźć naczynia, które dzięki złudzeniu optycznemu dadzą niezapomniany i wyjątkowy efekt.

Warto zaznaczyć, że nawet w klasycznych pucharkach do deserów kolorowe drinki będą wyglądać oryginalnie i zachwycać gości nie tylko smakiem, ale również prezentacją. W przypadku wysokich naczyń powinniśmy pamiętać również o słomkach, które zapewnią komfortowe spożycie napoju. Jeżeli nie chcemy korzystać z plastikowych rureczek, bez problemu znajdziemy w sklepach ich zamienniki.

Wazon z pucharków do deserów

Kiedy organizujemy przyjęcie z okazji urodzin czy imienin, powinniśmy pamiętać, że wielu gości może zdecydować się na zakup kwiatów. Co zrobić, kiedy w domu nie ma już żadnego wolnego wazonu? Większość z nas korzysta zazwyczaj z tego, co znajduje się w szafkach kuchennych. Nierzadko są to kufle na piwo.

  Ręcznie robione dekoracje ścienne.

Jeżeli chcemy uniknąć takich sytuacji, warto pamiętać o pucharkach do deserów! Mogą one z powodzeniem służyć również jako element dekoracyjny w postaci wazonu. Zaskakujące, a zarazem proste rozwiązanie!

Nie masz cukierniczki? Wykorzystaj pucharki do deserów

Podczas wielu przyjęć podajemy również kawę. Nie jest to żadna nowość. Jednak problem może pojawić się, kiedy jeden z gości poprosi o cukier. Co zrobić, kiedy nie posiadamy w swojej kuchni cukierniczek? Rozwiązanie jest proste. Może je zastąpić pucharek do deserów. Bardzo często mają one zbliżoną formę do klasycznych cukierniczek. Chcesz wiedzieć więcej na temat zastosowania tych naczyń w codziennym życiu? Sprawdź artykuł: Pucharki na desery – dlaczego są niezbędne w każdej kuchni?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

  1. ja stosuję kieliszek do szampana na deser z galaretką i bitą śmietaną, koleżanki zawsze zachwycone takim sposobem podania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here