Internetowa galeria sztuki to rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników i kolekcjonerów sztuki, a także artystów. Nic w tym dziwnego, bowiem posiada ono szereg zalet, zarówno dla artysty, który czerpie korzyści z prezentowania i sprzedaży swych prac w galerii, jak i dla osób zainteresowanych rynkiem sztuki.
Spis treści artykułu:
Łatwe dotarcie do potencjalnych klientów
Za pośrednictwem internetowej galerii sztuki, dzieło stworzone przez artystę, ma szansę dotrzeć do maksymalnej liczby odbiorców, natomiast osoba zainteresowana jego kupnem, zyskuje możliwość zapoznania się z nową ekspozycją na ekranie komputera, w domowym zaciszu lub innym dogodnym dla niej miejscu i czasie. Co więcej, może wybierać spośród kilkuset a nawet kilku tysięcy dzieł zebranych w jednym miejscu i posegregowanych tak, by jak najbardziej ułatwić poszukiwania i wybór odpowiedniej fotografii, rzeźby, obrazu lub innego unikatowego przedmiotu: kategoriami, tematycznie, cenowo, wg techniki wykonania itp.
Duże ułatwienia dzięki internetowi
Taka selekcja sprzedawanych dzieł sztuki jest także dużym ułatwieniem dla tych potencjalnych kupców, którzy swoją przygodę ze sztuką dopiero zaczynają i potrzebują, aby trochę ukierunkować ich na dobre wybory. Ponadto osoby nie mające jeszcze doświadczenia w kupowaniu dzieł sztuki, w przypadku pytań i wątpliwości mogą zwrócić się (za pośrednictwem e-mail) z prośbą o pomoc do Opiekuna Galerii – który chętnie udzieli odpowiedzi na nurtujące pytania, doradzi i pomoże dokonać odpowiedniego wyboru.
– Zdajemy sobie sprawę, że osoby, które do tej pory nie miały styczności z rynkiem dzieł sztuki, mogą czuć się niepewnie wybierając spośród dużej ilości oferowanych w galerii Prac, dlatego w każdej chwili mogą zwrócić się do mnie z zapytaniem czy prośbą, o poradę w doborze obrazu do wnętrza, w wyborze odpowiedniego dzieła na prezent ślubny dla przyjaciół, pomoc w budowaniu kolekcji itp. – informuje Łukasz Pietrzak, współwłaściciel i Opiekun galerii personAlart.pl.
Jest jeszcze jeden aspekt przemawiający na korzyść galerii działających tylko w Internecie – aspekt cenowy. Tradycyjna galeria sztuki musi pokryć wysokie koszty związane często z wynajmem pomieszczenia, zatrudnieniem pracowników i organizowaniem wernisaży, co ma znaczący wpływ na cenę dzieł sztuki (prowizja pobierana przez galerię). W przypadku galerii internetowej te koszty są o wiele niższe i pozwalają na stosowanie niższej marży, a co za tym idzie, niższych cen oferowanych za jej pośrednictwem, unikatowych przedmiotów. – Dzieła sztuki, wbrew obiegowym opiniom nie muszą kosztować majątku.
Czasem piękne przedmioty kupić możemy już za kilkaset złotych, a przy odrobinie szczęścia może się okazać, iż za wiele lat ich wartość będzie znacznie większa. Warto inwestować zarówno w sztukę klasyczną jak i w sztukę nowoczesną, która jest bardzo atrakcyjna i oryginalna. Dzieła sztuki młodych, zaczynających artystów kupimy za naprawdę niewielkie pieniądze, a przy tym zyskamy komfort obcowania z unikatowym dziełem, a nie reprodukcją. Ponadto, jak przekonują profesjonaliści od inwestowania w sztukę, perspektywy osiągnięcia zysku są bardzo prawdopodobne. Należy tylko adekwatnie zainwestować swój kapitał. – mówi Łukasz Pietrzak.
nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :) pomocne dla twórców i artystów