energooszczędne okna
5
(2)

Działania oszczędzające energię mogą być wspierane przez każdego z nas, chociażby poprzez wybór do swojego domu okien energooszczędnych. Czym się one charakteryzują?

Jak zadbać o bilans energetyczny domu jednorodzinnego?

Budynki energooszczędne i pasywne mają doskonały bilans energetyczny. Co to w praktyce oznacza? Otóż pozwalają one na pozyskiwanie darmowej energii z zewnątrz i zatrzymywanie jej we wnętrzach pomieszczeń mieszkalnych.

Co ma wpływ na bilans energetyczny?

Na bilans energetyczny bezpośredni wpływ ma dobór odpowiednich okien do domu, zarówno tradycyjnych, jak i okien dachowych. Duże okna zamontowane od południowej strony z szybami o znakomitych parametrach stosowane w nowoczesnych oknach energooszczędnych pozwalają na uzyskiwanie większej ilości ciepła z energii słonecznej oraz doskonałą izolację cieplną.

Okno dachowe doświetli dom

Szczególnie dużo światła można uzyskać z okna dachowego. Takie okna energooszczędne, z pakietem ThermoTechnology, oferuje Velux. Niewątpliwie można uznać je za okna nowej generacji, umożliwiające minimalizowanie strat ciepła i większe zyski z całkowicie darmowej energii słonecznej. Zastosowanie takich okien niesie za sobą lepszy bilans energetyczny dla całego budynku.

Okna energooszczędne Velux

Okna energooszczędne – jak wykorzystywać energię słoneczną?

Okna dachowe nowej generacji umożliwiają pozyskiwanie ciepła dzięki wysokiej izolacyjności termicznej. Posiadają one specjalne kołnierze uszczelniające, montowane do profilowanych lub płaskich materiałów pokryciowych w dachach budynków, jak i w ścianach. Tego rodzaju stolarka okienna zapewnia minimalne straty ciepła. Okna energooszczędne dają do więcej światła i ciepła w domu oraz mają do kilkunastu procent lepszą izolacyjność od standardowych okien.

Inwestując w nowoczesne okna oszczędzające energię, nie tylko zapewniamy sobie doskonałe warunki termiczne wewnątrz pomieszczeń, ale i właściwe ich doświetlenie. Dla jeszcze lepszego bilansu cieplnego warto zaopatrzyć okna w rolety. Pozwolą one na dłuższe utrzymywanie energii cieplnej, nagromadzonej w ciągu dnia z promieni słonecznych w pomieszczeniach domowych.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here