5
(3)

Każdy z nas zapewne doskonale kojarzy skrót PCV. Jest on dość często używany przy szukaniu odpowiednich okien. Jednak okazuje się, że robimy to błędnie, gdyż poprawny zwrot brzmi okna PVC i pochodzi od polichlorku winylu. Skąd więc wzięła się ta nazwa? Czy wiesz czym wyróżniają się okna PVC?

Okna z PCV, PVC czy może PCW?

PCV nie jest skrótem ani polskim, ani międzynarodowym. Tworzywo sztuczne wykorzystywane do produkcji okien plastikowych posiada dwa poprawne skróty – PVC oraz Poli Vinyl Chloride (polski skrót PCW). Powszechnie znany i używany tak często skrót PCV jest prawdopodobnie przekształceniem polskiego skrótu.

Polscy producenci okien zauważając tendencję do używania niepoprawnej nazwy zaczęli używać skrótu okna PCV ze skrótem okna PVC. W ten sposób dostosowali się do powszechnego użycia. Należy jednak pamiętać, że kupując okna z PVC, PCV czy też PCW zawsze mamy do czynienia z tym samym materiałem, czyli polichlorkiem winylu. Najważniejszymi cechami wyróżniającymi produkt powinny być jakość wykonania i optymalna cena okien PVC.

Okna PVC – co je wyróżnia

Okna – https://www.oknakrakow.pl/ to nieodzowne elementy budynku, wpisane w niego na stałe. Mają nam służyć przez wiele lat, spełniają wiele ważnych funkcji. Okna PVC są łącznikiem ze światem zewnętrznym, ale pełnią także rolę ochrony przed nim. Właściwie dobrane powinny być dopełnieniem stylistyki pomieszczenia oraz być przede wszystkim użytkowe.

Dzięki oknom PVC komfort przebywania w pomieszczeniu znacznie wzrasta, a koszty ponoszone na ogrzewanie ulegają redukcji. Dlatego też pamiętaj, aby przy ich wyborze decydować się na te niezawodne, wykonane z wysokiej jakości materiału. Powinny także doskonale się prezentować, zarówno z zewnątrz budynku, jak i wewnątrz pomieszczenia.

  Kiedy zdejmować folię ochronną z okien PCV ?

Okna PVC – standard w budownictwie

Nowoczesne okna PVC stają się standardem w dzisiejszym budownictwie. Są nie tylko funkcjonalne i estetyczne, ale także posiadają optymalną cenę. Stosowane zarówno w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, jak i obiektach biurowych i przemysłowych. Dają gwarancję komfortu akustycznego, duże oszczędności i stylowy wygląd. Dzięki temu pasują do większości aranżacji.

Popularność polichlorku winylu w stolarce okiennej ciągle wzrasta. Bilans zalet i wad zdecydowanie wychodzi na plus dla tych pierwszych. Okna PVC charakteryzują się dużą trwałością, gdyż wysokiej jakości materiał zastosowany przy produkcji, wykazuje dużą odporność na warunki atmosferyczne i działanie czynników biochemicznych.

Inną ważną i jakże praktyczną zaletą jest fakt, że okna PVC posiadają profile o idealnie gładkich powierzchniach zewnętrznych. Taka budowa zdecydowanie ogranicza przywieranie różnego rodzaju zanieczyszczeń i znacząco ułatwia utrzymanie tam okiennych w czystości.

Warto dodać na koniec, iż inwestycja w okna, które odpowiednio ochronią nasz dom przed utratą ciepła zawsze wymaga przemyślenia. Wyższy wydatek przy zakupie okien zazwyczaj zwraca się w postaci obniżonych opłat na ogrzewanie. To rozwiązanie ma również korzystny wpływ na środowisko.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

  1. Jak dla mnie PCV są dużo lepsze. Ale ile ludzi tyle opinii jak to mówią. Masz racje Lajer, opinii osób pracujących w tej branży da najwięcej !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here