Spis treści artykułu:
Płytki heksagonalne do nowoczesnych wnętrz
Przede wszystkim należy podkreślić, że płytki heksagonalne świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Doskonale ożywiają przestrzeń, urządzoną w stylu skandynawskim. Można je zestawić z betonem dekoracyjnym i dowolnym kolorem ścian. Wiele osób łączy je również z drewnem – zarówno w formie paneli, mebli, jak i pozostałych płytek.
W specjalistycznych sklepach dostępne są różnorodne wersje płytek heksagonalnych. Można je kupić w różnych rozmiarach i kolorach. Klienci najczęściej nie ograniczają się do jednego odcienia w ramach pomieszczenia, ale chętnie stawiają też na tworzenie gradientu i innych form aranżacji. Popularne są zarówno modele matowe, błyszczące, zupełnie gładkie oraz te z nietypową strukturą. Co również istotne, płytki heksagonalne pasują praktycznie do każdego pomieszczenia – kuchni, łazienki, a nawet salonu.
Płytki heksagonalne w kuchni
Płytki heksagonalne pojawiają się w nowoczesnych kuchniach zarówno na podłodze, jak i na ścianie. W obu wersjach wyglądają znakomicie. W tym pomieszczeniu najlepiej postawić na płytki gładkie o matowej lub lekko połyskującej powierzchni. Zupełnie nie sprawdzają się płytki o chropowatej strukturze i to z bardzo prozaicznego powodu. Po prostu trudniej je w tym pomieszczeniu czyścić.
Jak bowiem powszechnie wiadomo w kuchni ciągle zdarza nam się zachlapać płytki różnymi substancjami, w tym tłuszczem albo czymś klejącym. Płytki muszą zatem umożliwiać szybkie i bezproblemowe pozbycie się takiej plamy. Poza tym warto stawiać na jak najmniejsze fugi między płytkami. Dzięki temu brud nie zagnieździ się w drobnych, międzypłytkowych wypustkach. Wiele osób płytki na ścianie chowa też pod praktyczną do czyszczenia szybą.
Płytki heksagonalne w łazience
Płytki heksagonalne znakomicie wyglądają również w łazience. Tam możemy naprawdę zaszaleć. Dając się ponieść fantazji tego typu płytki możemy wykorzystać na podłodze, na ścianie, pod prysznicem, a także jako obudowę wanny. W każdej wersji będą się świetnie prezentowały. Ze względów higienicznych polecamy gładkie płytki o jednolitej strukturze na podłogę.
Na ścianie natomiast możemy położyć płytki nieco bardziej designerskie. W sklepach można kupić chociażby modele nieco grubsze z jednej strony, tworzące na ścianie efekt łuski. Popularne są też płytki heksagonalne z wytłoczeniami, w tym z motywami kwiatowymi. Ciekawym rozwiązaniem są również płytki w kształcie rombu. Dwa kawałki złożone razem tworzą heksagon. Łatwiej je dzięki temu układać na niewielkiej powierzchni, co jest szczególnie istotne w łazience.
Płytki heksagonalne w salonie
Najnowszym trendem jest również kładzenie płytek w salonie. Okazują się bowiem zdecydowanie bardziej praktyczne niż panele. Wiele osób decyduje się też na specjalne maty elektryczne i inne formy ogrzewania podłogowego pod płytkami, dzięki czemu po takiej podłodze można nawet chodzić na boso bez uczucia chłodu.
Różne kolory płytek heksagonalnych sprytnie oddzielą również przestrzeń jadalni lub łączonej kuchni, tworząc płynne przejście, a nie jak w przypadku tradycyjnych formatów, gwałtowne odcięcie takich przestrzeni. Płytki heksagonalne to również sposób na stworzenie oryginalnej ozdoby wnętrza. Obrazy i inne bibeloty można przecież zamienić na taką, wyjątkową, płytkową mozaikę.