Jakie kartony do pakowania przy przeprowadzce?
5
(1)

Przeprowadzka to poważna sprawa. Warto zacząć ją od uporządkowania swoich rzeczy. Należy zrobić domowy remanent i zastanowić się co ze sobą zabrać do nowego lokum, a co wyrzucić lub oddać. Zazwyczaj okazuje się, że wiele rzeczy, w tym ubrań, nie jest już nam potrzebnych. Najlepiej takie niepotrzebne rzeczy oddać potrzebującym, można również je sprzedać.

Natomiast to, co uznamy za przydatne trzeba jakoś spakować, czyli jak? Najlepszym rozwiązaniem jest posegregowanie rzeczy według jakiegoś klucza, np. pomieszczeniami (oddzielnie sprzęty kuchenne, do łazienki, sypialni, salonu itd.). Na każdym kartonie na przeprowadzkę należy napisać co się w nim znajduje i w jakim pomieszczeniu w nowym mieszkaniu ma się znaleźć. Takie posegregowanie ułatwi rozpakowywanie i odnalezienie się w nowym miejscu.

Pudełka kartonowe do przeprowadzki

Kartony do przeprowadzki powinny być wytrzymałe – wykonane z solidnej tektury falistej. Powinny być wyposażone w uchwyty ułatwiające przenoszenie. W ofercie sklepu RAJA dostępne są mocne kartony do przeprowadzki wykonane z 2 rodzajów tektury falistej: 3- i 5-warstowej. Są trwałe – nie ulegają przedarciom ani deformacji, są odporne na wilgoć, zabezpieczają przed kurzem i brudem. Są wyposażone w miejsce na napis, ułatwiający identyfikację zawartości bez konieczności zaglądania do środka. Można je układać jeden na drugim, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Nadają się do transportu i przechowywania dłuższych ubrań: spodni, kurtek, bluz, koszul, spódnic – mogą służyć jako szuflady. Są wykonane w 70% z recyklingu, można je poddać ponownemu recyklingowi.

W ofercie znaleźć można także kartony 3-warstwowe – wytrzymałe, zabezpieczające przed wilgocią i kurzem. Dostępne są też duże kartony do przeprowadzki ekonomiczne – wykonane w aż 90% z recyklingu. Posiadają wygodne uchwyty do przenoszenia oraz miejsce na napisy. Można je piętrować. Montuje się je automatycznie, nie wymagają klejenia.

  Co zrobić, aby zaoszczędzić energię w domu? Cztery przykłady

Kartony do przeprowadzki-garderoby (kartonowe szafy)

Ubrania warto spakować do specjalnych kartonów, które mogą przez pewien czas zastępować szafę. Takie kartony-garderoby są dostępne w 3 wariantach. Można w nich przewozić ubrania wiszące, gdyż posiadają ząbkowany drążek, na którym zmieści się kilkanaście wieszaków. Nadają się do przewozu marynarek, garniturów, garsonek, sukienek czy płaszczy. Dzięki nim ubrania nie pogniotą się.

Są wyposażone w szerokie otwarcie, ułatwiające wkładanie i wyjmowanie odzieży. Zabezpieczają przed wilgocią, kurzem i uszkodzeniami. Wykonane są ze sztywnej tektury 5-warstowej.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Pudełka kartonowe do przeprowadzki powinny być dość duże, choć oczywiście takie mniejsze również są przydatne. Gdzie kupić tego typu kartony? W sklepie RAJA, który oferuje szeroki wybór mocnych kartonów do przeprowadzki, w tym zestawy kartonów do przeprowadzki: https://www.rajapack.pl/kartony-pudelka-opakowania-kartonowe/kartony-na-ubrania-przeprowadzkowe_C1190.html.

Jeśli planuje się przeprowadzkę, to warto kupić specjalny zestaw do przeprowadzki, w skład którego wchodzą: 40 kartonów wykonanych z wytrzymałej tektury 5-warstowej z wygodnymi uchwytami, rolka folii bąbelkowej o grubości 60 mikronów o szerokości 1000 m i długości 25 m, 6 rolek taśmy samoprzylepnej brązowej o grubości 46 mikronów o szerokości 48 mm i długości 66 m, dyspenser do taśmy z regulowanym hamulcem oraz czarny niezmywalny marker Pentel.

Artykuł sponsorowany

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here