Kominki nowoczesne
4.8
(5)

Spis treści artykułu:

Dbają o Twoje bezpieczeństwo

Nowe modele kominków wykazują bardzo wysoką szczelność. Posiadają one bowiem solidne spawy, które wykonane zostały w osłonie gazu szlachetnego. Wszystko robione jest z dużą precyzją. Elementy stalowe wycięte są przy pomocy nowoczesnych laserów, a finalnie wyginane na giętarkach CNC. Dodatkowo nowoczesne kominki odporne są na działanie wysokich temperatur. Żaroodporna szyba może wytrzymać temperaturę nawet do 660°C.

Wygoda użytkowania

Wiele osób rezygnuje z kominków w obawie przed dużą ilością prac porządkowych związanych z jego obsługą. Okazuje się, że zupełnie niesłusznie. Współczesne modele zaprojektowane zostały w taki sposób, że wymagają minimum czynności związanych z obsługą. A to za sprawą wyjmowanego rusztu i popielnika.

Dodatkowo komfort zapewnia konstrukcja klamki, która chroni przed nadmiernym nagrzaniem. System czystej szyby zapobiega gromadzeniu się sadzy, a ruchome nóżki i regulowany wylot spalin pozwala na ustawienie urządzenia w wybranym przez siebie miejscu.

Dbają o nasze wspólne środowisko

Zadowoleni powinni być również wszyscy miłośnicy ekologicznych rozwiązań. Nowoczesne kominki zapewniają spalanie zgodne z wymaganiami Ekoprojektu, a także normy BlmSchV2. Oznacza to, że mieszczą się w granicach maksymalnej emisji CO. Zwłaszcza kiedy stosowane jest w nich odpowiednie paliwo.

Maksymalne wykorzystanie energii

Poza tym wiele modeli (a konkretnie ich korpus i front) odporne jest na działanie wysokich temperatur. To możliwe dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali.

System dwóch defektorów wydłuża drogę spalin, sprawia to, że nowoczesne kominki są o wiele bardziej ekologiczne. A możliwość regulacji dolotu powietrza za pomocą jednego regulatora wyklucza wszelkie błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Poza tym mamy efektywniejsze i dłuższe utrzymanie temperatury, a to za sprawą wyłożenia komory spalania specjalnym materiałem akumulującym ciepło.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here