SZafy w domu, w garderobie
5
(1)

Pomogą w tym współczesne, ciekawe projekty, zupełnie różne od tych, które znamy z modeli sprzed kilkunastu lat, skoncentrowanych niemal wyłącznie na względach praktycznych. Dopasowanie szafy do zabudowy do dowolnego pomieszczenia ułatwiają poza tym nowoczesne systemy, gwarantujące pełną funkcjonalność bez rezygnowania z wyglądu. Sporo ich jest dostępnych dla klientów wybierających szafy na https://www.komandor.pl/. My skupiliśmy się na rozwiązaniach stworzonych z myślą o jednym z najważniejszych elementów takich szaf – drzwiach.

Systemy do drzwi bezramowych przesuwnych

Drzwi przesuwne w szafie pozwalają zaoszczędzić miejsce i wykorzystać nawet najmniejsze wnęki na przechowywanie przedmiotów. Wielu użytkowników jako ich wadę poczytuje jednak obecność ram. To wynik przede wszystkim tego, jak szafy do zabudowy wyglądały jeszcze kilkanaście lat temu. Obecnie ramy i mechanizmy mogą być tak małe, że właściwie niezauważalne lub nawet ukryte w wypełnieniu drzwi. Takie rozwiązania oferuje swoim klientom Komandor w systemach Heliodor i Aero.

Pierwszy to doskonały wybór dla wszystkich, którzy szukają szafy dopasowanej do bezkompromisowego, eleganckiego i minimalistycznego wnętrza. Drzwi w tym systemie zbudowane są na bazie lekkiej, aluminiowej ramy, której konstrukcja sprawia jednak, że jest ona całkowicie niewidoczna przez wypełnienie. Dodatkowy atut do domykacz Comfort Touch, pozwalający na otwieranie drzwi poprzez naciśnięcie i eliminujący hałas oraz ryzyko przytrzaśnięcia palców.

W systemie Aero profili na około wypełnienia nie ma zaś zupełnie, a mechanizmy jezdne ukryte są w wypełnieniu. To pozwala dobrze wyeksponować wygląd panelu stanowiącego jego wypełnienie – powierzchnia jest całkowicie gładka i „niezakłócona” innymi elementami. Z okleiną imitującą naturalne drewno wraz z jego usłojeniem, szafa z drzwiami w systemie Aero dobrze sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach.

  Dywany Shaggy — modele, obok których trudno przejść obojętnie

System do drzwi do szaf narożnych

W wielu pomieszczeniach jedyną przestrzenią, którą można zabudować, tworząc szafę, jest naroże. Taka lokalizacja wymusza jednak skorzystanie z innych niż w przypadku mebli ustawionych wzdłuż jednej ściany systemów. W ofercie marki Komandor szafy narożne dostępne są wraz z systemem Lazuryt. Przy jego projektowaniu priorytetem była wizualna lekkość i subtelność. Ten efektem osiągnięto poprzez delikatne zaokrąglenie obrzeży ramki oraz minimalistyczny wygląd paneli.

Zarówno system jezdny, jak i wypełnienie toru dolnego są niewidoczne, co pozwala na zastosowanie w roli panelu nawet przezroczystej szyby. Za komfort otwierania i zamykania szafy odpowiadają takie rozwiązania jak magnetyczny pasek utrzymujący drzwi, funkcja anty-jumping, dzięki której skrzydła nie wypadają z toru, tłumiące drgania paski buforowe i łożyskowane rolki. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą ponadto zastosować dodatkowe, pneumatyczne domykacze, gwarantujące łagodne domknięcie.

Systemy do drzwi ze skosem

Kolejny nietypowy rodzaj szaf do zabudowy to szafy skośne. Ich najważniejsze zastosowanie to poddasza, pomieszczenia pod schodami lub strychy. Zabudowa w takich wnętrzach wymaga dużej precyzji i, co za tym idzie, użycia rozwiązań najwyższej jakości. Realizację podobnych projektów umożliwiają systemy Lux, Agat, Szafir, Lazuryt i Onyx dostępne w ofercie Komandora. Szeroka gama wypełnień (między innymi fornir, płyta laminowana i lakierowana lub szkło) oraz możliwość ich łączenia umożliwiają osiągnięcie różnorodnych efektów i dostosowanie szafy do właściwie dowolnej aranżacji.

To zadanie będzie tym łatwiejsze, że poszczególne systemy różnią się też formą profili. Inspirowany architekturą starożytności Agat połączy się z projektami w stylu klasycznym, retro i boho. Solidne, ale i delikatne szafy z systemem Lazuryt oraz Lux równie dobrze będą pasowały do tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeń. Podobną uniwersalnością cechuje się wąski system Szafir, który można zastosować zarówno we wnętrzach industrialnych, jak i klasycznych.

  Pompa ciepła – czy warto? Co trzeba o niej wiedzieć przed zakupem?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here