O konieczności zastosowania listew podczas wykańczania wnętrz wie już chyba każdy. To połączenie funkcjonalności z niebanalnym dodatkiem, który stanowi idealne dopełnienie każdego pomieszczenia. Są jednak takie modele, które cieszą się szczególną popularnością – aluminiowa listwa przypodłogowa to nie tylko praktyczny wybór, ale także pewność, że odpowiednio zabezpieczamy miejsce łączenia ściany z podłożem.
Listwy przypodłogowe aluminiowe – czym się wyróżniają?
Wybierając odpowiednie listwy przypodłogowe, warto zwrócić uwagę na to, czy dany materiał posiada takie właściwości, na których najbardziej nam zależy. Różne materiały mają odmienne zastosowanie, dlatego kluczowe jest zakupienie tych listew, które mają najbardziej uniwersalne przeznaczenie. Chociaż niektórzy producenci kuszą ciekawą ofertą elementów wykonanych z tworzywa sztucznego, to w rzeczywistości poza walorami wizualnymi nie mają one zbyt wielu zalet. Przede wszystkim plastik szybko ulega zniekształceniom, a jeżeli zdecydujemy się na wybór jasnych kolorów, musimy spodziewać się żółknięcia. Nie wygląda to ładnie, więc konieczna jest natychmiastowa wymiana. Czy istnieje jednak tworzywo znacznie trwalsze, a jednocześnie prezentujące się równie dobrze?
Listwa przypodłogowa aluminiowa może być w tym przypadku najbezpieczniejszym i najlepszym rozwiązaniem. Pomijając jej niezwykle estetyczny wygląd – warto zwrócić uwagę na to, że jest to materiał odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Jest to główna zaleta, dzięki której producenci stawiający na metalowe listwy cieszą się dużym zaufaniem klientów. Do wyboru są zazwyczaj listwy stalowe i aluminiowe. Ale czym szczególnym kuszą te drugie?
Listwy aluminiowe przypodłogowe – najważniejsze zalety
Wspomniana już odporność na uszkodzenia mechaniczne to wciąż nie wszystko. Aluminium ma znacznie więcej zalet, o których warto powiedzieć coś więcej. Przede wszystkim jest to materiał, który doskonale radzi sobie w różnych warunkach. Z powodzeniem takie listwy wybierane są zarówno do pomieszczeń, jak i do wykańczania miejsc znajdujących się na zewnątrz. Aluminiowe listwy przypodłogowe stosowane są m.in. na balkonach czy tarasach, ponieważ doskonale chronią miejsce łączenia podłoża ze ścianą nawet przy niesprzyjającej pogodzie.
Jednak najczęściej mówi się o wykorzystaniu listew przypodłogowych wykonanych z aluminium w domu, a szczególnie w takich miejscach jak kuchnie, łazienki czy garaże. Nie ulegają one korozji, ponieważ aluminium poddaje się procesowi anodyzacji. Wzmacniane są więc najważniejsze właściwości tego metalu.
Listwy cokołowe aluminiowe – jak wybrać najlepsze?
Aluminiowa listwa przypodłogowa może mieć różne kształty, a niekiedy też kolory. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się natomiast o bardzo charakterystycznym i modnym modelu – jakim? Listwy cokołowe aluminiowe – jak te dostępne tutaj: https://listwy.online/listwy-przypodlogowe-aluminiowe/ – wyróżnia przede wszystkim styl i elegancja. Stanowią taki dodatek we wnętrzu, na który wiele osób zwróci uwagę. Przyciągają spojrzenie niebanalnym wyglądem, który jest zasługą zastosowanego tutaj materiału oraz ponadczasowego kształtu. Warto zastanowić się nad wybraniem właśnie tego wariantu, jeżeli cenimy sobie wnętrza dopracowane w każdym calu.
Listwa aluminiowa przypodłogowa – jak dobrać je do wnętrza?
Aluminiowa listwa przypodłogowa pasuje do każdego pomieszczenia – nie ulega to wątpliwości. Jest ponadczasowa i zawsze modna. Najważniejsze jednak, że takie elementy można łączyć z różnego rodzaju podłożem – parkietem, płytkami gresowymi czy panelami winylowymi.
A listwy cokołowe aluminiowe? Najczęściej projektanci stawiają na nie we wnętrzach nowoczesnych, ponieważ metal doskonale komponuje się z takimi materiałami jak beton, szkło czy drewno. Ukrycie szczeliny dylatacyjnej sprawia, że powstaje pewnego rodzaju spójność między podłogą a ścianą. W szybki sposób można także ukryć pewne niedoskonałości, które często zdarzają się nawet najlepszym fachowcom, lub zamaskować przeprowadzone w tym miejscu kable, jeżeli zainstalowana listwa cokołowa aluminiowa posiada wewnątrz wolną przestrzeń.