5
(1)

Rodzaje kamer do monitoringu a ich zastosowanie – które sprawdzą się w biurze, a które w domu?

Obecnie trudno wyobrazić sobie większe biuro bez systemu monitoringu. To samo spostrzeżenie dotyczy prywatnych posesji, np. domów jednorodzinnych. Bezpieczeństwo jest najważniejszą potrzebą człowieka, dlatego nie warto na nim oszczędzać.

Zastanawiając się, jaki monitoring wybrać, należy przede wszystkim sprecyzować jego przeznaczenie. Przykładowo, do pomieszczeń biurowych i korytarzy nadadzą się kamery wewnętrzne kopułowe lub obrotowe. Zwłaszcza te pierwsze cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ ich konstrukcja sprawia, że nie można zobaczyć z zewnątrz, w którym kierunku zwrócony jest obiektyw. Szukając monitoringu do mniejszych pomieszczeń, warto rozważyć zakup kamer specjalnych Ezviz lub innej rekomendowanej firmy. Takie urządzenia zajmują bardzo mało miejsca, a co za tym idzie – są trudne do wykrycia.

Zgoła inny monitoring należy wybrać w przypadku, gdy pragnie się zabezpieczyć dom lub zewnętrzną część biura, magazynu lub innej powierzchni użytkowej. Z rozwiązaniem przychodzą przede wszystkim kamery walcowe, kompaktowe i tubowe do zastosowań zewnętrznych.

Monitoring AHD vs monitoring IP

Sposób transmisji danych jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rodzaj kamery. Monitoring analogowy (AHD) przesyła obraz wideo za pomocą klasycznego okablowania. Dobrze schowane kable zapewnią bezpieczeństwo działania całości, ale instalacja takiego systemu wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Od lat rynek kamer do monitoringu podbijają urządzenia cyfrowe przesyłające dane poprzez protokół internetowy. Takie produkty mogą być nieco droższe, ale jednocześnie oszczędza się na czynnościach montażowych. Ogromną zaletą kamer IP jest możliwość bieżącego podglądu nawet z telefonu komórkowego posiadającego dostęp do internetu.

  Kocioł na pellet typu red one

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here