5
(1)

Cienkowarstwowa zaprawa klejąca

Zaprawą przeznaczoną do bloczków z betonu komórkowego jest H+H cienkowarstwowa zaprawa klejąca. To sprawdzona, fabrycznie przygotowana zaprawa murarska, która może być z powodzeniem wykorzystywana do wykonywania spoin w przegrodach wznoszonych z betonu komórkowego.

Jak używać zaprawy cienkowarstwowej?

Przed użyciem zaprawy wystarczy dodać do niej wody według zaleceń producenta. Taki „klej” jest przeznaczony do łączenia bloczków o wysokiej jakości wykonania, a warunek ten spełniają bloczki z betonu komórkowego, różniące się od siebie wymiarowo o nie więcej niż 1,5 mm.

Zaprawa klejąca cienkowarstwowa do betonu komórkowego tak samo dobrze nadaje się do klejenia bloczków, jak i pozostałych elementów Systemu Budowy H+H, takich jak: płytek, kształtek U czy nadproży.

Dlaczego warto skorzystać z zapraw cienkowarstwowych do betonu komórkowego?

Dzięki zastosowaniu zaprawy klejącej przy murowaniu elementów z betonu komórkowego można obniżyć ponoszone przez inwestora koszty, zmniejszyć zużycie zaprawy a także przyspieszyć prowadzenie prac murarskich.

Dodatkowym atutem zastosowania zaprawy cienkowarstwowej jest jej wpływ na zmniejszenie strat ciepła (cienka warstwa spoiny zabezpiecza przed pojawieniem się podłużnych mostków termicznych). Co więcej ściany wykonane z zastosowaniem spoin cienkowarstwowych uzyskują wyższą wytrzymałość w porównaniu ze ścianami o spoinach wykonanych z zapraw tradycyjnych.

Przez zastosowanie zapraw klejących oraz dzięki charakterystyce betonu komórkowego, wyróżniającego się wysoką izolacyjnością cieplną, obiekty powstające w technologii cienkospoinowej stanowią nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Remont mieszkania na kredyt - jak zrobić go najtaniej i oszczędzić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here