Ukryty karnisz
0
()

We wnętrzach urządzonych w tradycyjnym lub klasycznym stylu karnisze pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również dekoracyjną. Nieco inaczej sprawa wygląda w pomieszczeniach, w których panuje bardziej współczesny minimalizm. W jaki sposób można ukryć karnisz i odmienić wnętrze tak, by nabrało ono nowoczesnego, minimalistycznego charakteru? Właśnie na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule – zapraszamy do lektury!

Karnisz – czy w ogóle trzeba go maskować?

Zanim zabierzesz się zamaskowanie karniszy w salonie, jadalni czy pokoju dziennym, zastanów się, czy tego typu dodatkowe prace faktycznie są w ogóle konieczne. Bo choć faktycznie karnisze często nadal kojarzymy z masywnymi, ciężkimi szynami wzbogaconymi dodatkowo o elementy ozdobne, współcześnie na rynku znajdziemy także wiele bardziej nowoczesnych modeli.

Przykładem może tu być nowoczesny, minimalistyczny i stylowy karnisz podwójny Karnix – ten producent ma w swojej ofercie wiele karniszy sufitowych i ściennych, które doskonale wpasowują się we wnętrza urządzone we współczesnych stylach: skandynawskim, loftowym czy industrialnym.

Chcesz ukryć karnisz? Wybierz karnisz sufitowy!

Oczywiście, na potrzeby tego artykułu możemy założyć, że odstające od ściany, masywne szyny nie są przez Ciebie pożądane – niezależnie od tego, jak się prezentują. W takim razie możesz skorzystać z alternatywy, czyli szyny sufitowej.

Taka szyna to w pewnym sensie karnisz sufitowy, który montuje się bezpośrednio do sufitu. Ma on zazwyczaj postać listwy wykonanej z PCV (pojedynczej lub podwójnej), w której zamontowane są żabki lub haczyki do zasłon i firan. Z uwagi na to, że szyny takie najczęściej są po prostu białe, na co dzień są praktycznie niewidoczne. Możemy polecić na przykład nierzucający się w oczy karnisz sufitowy marki Karnix.

  Komponowanie lamp według własnego upodobania

Inne pomysły na to, jak ukryć karnisz podwójny lub pojedynczy

Pewną wadą szyn sufitowych jest to, że zasadniczo są one przeznaczone do lżejszych zasłon i firan. Mając zasłony żakardowe czy aksamitne, pewniejszym wyborem zawsze będą karnisze ścienne. Jednak – to dobra wiadomość – są sposoby na ich ukrycie!

Na rynku istnieje wiele firm, które specjalizują się w produkcji osłon i maskownic do karniszy. Taką rolę pełnią na przykład osłony karnisza z płyt gipsowo-kartonowych lub listwy maskujące, które produkuje się z polistyrenu i poliuretanu. Warto też zwrócić uwagę na sztukaterię, czyli popularną listwę przysufitową, którą – chcąc ukryć karnisz – montuje się po prostu w pewnej odległości od ściany. Takie rozwiązania prezentują się naprawdę bardzo elegancko!

Zamów karnisze w sklepie internetowym Karnix

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na maskowanie karnisza, czy też wybierzesz po prostu nowoczesny, minimalistyczny karnisz sufitowy, pamiętaj, by tego typu akcesoria do osłon okiennych kupować u zaufanych i renomowanych producentów. My niezmiennie polecamy karnisz od Karnix – firmy, która może pochwalić się nie tylko wieloletnim doświadczeniem, ale też bardzo szeroką ofertą karniszy i osłon okiennych.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here