Hałas w biurze
0
(0)

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z wpływu hałasu na nasz codzienny komfort i zdolność koncentracji. W biurze czy mieszkaniu możemy słyszeć niepożądane odgłosy, takie jak rozmowy, pogłos telewizora czy muzyka dobiegająca z innego pomieszczenia. Panele akustyczne mogą pomóc zredukować ten efekt. Są one również hitem w aranżacji wnętrz. Jak z ich pomocą ograniczyć hałas w biurze? 

Źródła hałasu w miejscu pracy

Biura to nie tylko otwarte przestrzenie. Hałas zazwyczaj jest problemem w takich wnętrzach. Zbyt wysoki poziom hałasu może występować nawet w małych pomieszczeniach, w których pracują tylko dwie osoby. Wynika to z rodzaju wykonywanej pracy (na przykład ciągłego dzwonienia telefonu), obecności i użytkowania niektórych urządzeń, takich jak serwery lub drukarki, a także indywidualnych zachowań użytkowników.

Rola paneli akustycznych 

Panele akustyczne i ścianki w biurze mogą poprawić jakość dźwięku w pomieszczeniu, zmniejszyć pogłos i zwiększyć wyrazistość mowy. Są one nie tylko innowacyjne pod względem technologii, ale także wzornictwa. Panele te są dostępne w postaci paneli ściennych, płyt sufitowych i prostych bloków. Dodają one odrobiny nowoczesności do każdego pomieszczenia.

Ponadto możliwe jest zaprojektowanie własnych kompozycji dzięki różnorodności kolorów i kształtów. Panele można dostosować do stylu i rodzaju wnętrza. Te modele są łatwe w utrzymaniu i odporne na wilgoć.

Kabiny akustyczne dla biur

Kabiny akustyczne można wykorzystać do skoncentrowania się podczas ważnych rozmów, zebrania myśli lub spotkania w grupie bez rozpraszania uwagi. Kabiny są wyłożone materiałami dźwiękochłonnymi i wyposażone w wysokiej jakości szkło. Niektóre modele mogą pomieścić do nawet sześciu osób. Część dostępnych na rynku modeli jest wyposażona w oświetlenie LED, wentylację i mediaport do podłączenia niezbędnego sprzętu.

Ścianka akustyczna wolnostojąca

Lekkie ścianki można wykorzystać do oddzielenia hałaśliwych obszarów biurowych, takich jak miejsce, w którym znajduje się ekspres do kawy lub często używana drukarka. Ponadto ścianki akustyczne posiadają certyfikaty potwierdzające ich właściwości dźwiękoizolacyjne i dźwiękochłonne. Aby skutecznie zarządzać akustyką w biurze, ważne jest oddzielenie hałasu od przestrzeni roboczej.  

Dopuszczalny poziom hałasu na stanowisku pracy w biurze (w zależności od wykonywanych zadań) wynosi od 55 do 65 decybeli. Nie oznacza to jednak, że w takich warunkach będzie się pracowało optymalnie i efektywnie. Aby komfortowo pracować w cichym biurze, warto stworzyć strefy ciszy, w których pracownicy mogą odpocząć lub zrobić sobie przerwę.

Planując optymalny układ i wybierając materiały dźwiękochłonne, możliwe jest zmniejszenie poziomu hałasu w miejscu pracy już na etapie projektowania. Zbyt głośne biuro można naprawić poprzez zmianę jego aranżacji.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here