Podoaba ci się ten wzór? Sprawdź gdzie kupić modne fototapety we wnętrzu.
5
(2)

Odpowiednio dobrana fototapeta udekoruje każde, nawet najprostsze wnętrze. Fototapety są bardzo dekoracyjne, tym samym pozwalają na osiągnięcie spektakularnego efektu. W szybki, a zarazem prosty sposób zabarwią wnętrze i nadadzą mu niesamowitego klimatu. Nic w tym dziwnego, że tak chętnie je wybieramy!

Decydując się na konkretny model, zastanów się, jakie są twoje oczekiwania… Na jakim efekcie tak naprawdę ci zależy? Jeżeli szukasz fototapet idealnych dla twojego domu sprawdź ofertę https://muralo.pl/fototapety. Dopasuj fototapetę do metrażu wybranego pomieszczenia, stylu i twoich indywidualnych preferencji. Nie przedłużając… Jak kłaść fototapety i czy można zrobić to samemu?

Z pomocą fachowca…

… czy bez? Fototapety możemy kłaść oczywiście samodzielnie. Rozwiązanie to pozwoli wam i zaoszczędzić, i nabyć nowych umiejętności! Zanim jednak wskażemy wam poprawną technikę przyklejania fototapety, chcielibyśmy zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie do pracy. Jakie akcesoria będą niezbędne do przyklejenia fototapety samodzielnie? Wałek gumowy do dociskania fototapety do ściany, sztywny wałek do styków i dwa pędzle to podstawa. Nie zapomnij także o budowlanej poziomicy, ostrym nożyku i odpowiednim kleju. Bez tego ani rusz! Zestaw do przyklejania fototapety gotowy… Co dalej?

Kwestia kluczowa, a tak często pomijana! Odpowiednie przygotowanie ściany do dalszych działań to podstawa. Powierzchnia, na której umieścisz fototapetę, powinna zostać dobrze zaszpachlowana. Gładka powierzchnia sprawi, iż tapeta będzie wyglądać rewelacyjnie, a ty będziesz mógł cieszyć się nowym wnętrzem!

Montaż fototapety – jak się za niego zabrać?

Przyklejenie fototapety nie powinno stanowić większych trudności, o ile dobrze się do tego przygotujesz. Rozwiń przygotowaną fototapetę i upewnij się, że niczego nie brakuje. Posmaruj fragment ściany specjalnym klejem do fototapet i przyłóż pierwszy, równo przycięty fragment, jednocześnie go dociskając. Na tym jednak nie koniec…

  Startuje Antalis Design Awards

Za pomocą specjalnego wałka dociśnij fototapetę jeszcze raz, by wyeliminować wszelkie nierówności. Nadmiar kleju usuń wilgotną gąbką. Każdy, kolejny krok powinien zostać wykonany sprawnie, gdyż klej przez zbyt długi czas oczekiwania może po prostu zaschnąć. Aby nieco ułatwić sobie zadanie, wcześniej narysuj pionową linię przy pomocy poziomicy.

Na rynku są dostępne różnego rodzaju fototapety. Winylowe, papierowe, lateksowe… oraz samoprzylepne. Są bardzo wygodne w montażu, a jak sama nazwa wskazuje – na spodzie posiadają już warstwę kleju. Nie istnieje wówczas potrzeba klejenia ich samodzielnie. Wystarczy zaznaczyć pomocniczą linię, odkleić 20-30 cm, przykleić ją do powierzchni i wygładzić.

O czym jeszcze pamiętać?

Wykonując pewne rzeczy samodzielnie, niekiedy zbyt dużą uwagę przykładamy do czasu! Pośpiech nie jest tutaj wskazany! Liczy się przede wszystkim dokładność i staranność. Czynniki te są bowiem kluczowe przy wykonywaniu prac tego typu samodzielnie. Wystarczą podstawowe narzędzia, druga para rąk do pomocy i gotowe! Przygotuj się odpowiednio i nie martw się o nic więcej!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here