0
(0)

Góry są idealnym miejscem do obcowania z naturą, otoczenia się piękną scenerią i oddychania czystym powietrzem. Możesz wynająć apartamenty w Zakopanem i cieszyć się przyjemnym wypoczynkiem o każdej porze roku. Przede wszystkim jednak pobyt w górach jest dobry dla Twojego zdrowia i to na wielu płaszczyznach.

Mniejsze ryzyko otyłości

Już kilka dni spędzonych na wędrówkach w górach, może stymulować utratę wagi. Wynika to z faktu, że na wysokościach tlen jest mniej obecny, a organizm musi się do tego przystosować – podkreślają specjaliści z apartamentyzakopane.pl. Tempo metabolizmu jest przyspieszone, więc ciało spala więcej kalorii. Uczucie głodu pojawia się rzadziej, ponieważ wzrasta poziom hormonu sytości (leptyny). To wszystko sprawia, że wypad w góry jest świetnym rozwiązaniem, by pozbyć się zbędnych kilogramów.

Zdrowsze serce

Ludzie żyjący na większych wysokościach rzadziej umierają na choroby serca. Naukowiec Benjamin Honigman z kliniki Altitude Medicine Clinic zbadał to zjawisko i ustalił, że niższe poziomy tlenu działają na pewne geny, które mogą zmienić sposób funkcjonowania mięśnia sercowego. Powodują one też powstawanie nowych naczyń krwionośnych, które tworzą dodatkowe drogi przepływu krwi do serca.

Lepsza kondycja

Góry często kojarzą się z niezliczonymi sportami, w których możesz wziąć udział. Słońce, piękno scenerii i czyste powietrze to argumenty, które inspirują nawet najmniej wysportowanych ludzi do wykonywania przeróżnych aktywności, a te zapewniają lepszy odpoczynek w apartamentach. Zakopane daje możliwość uprawiania wielu sportów, a do najpopularniejszych zalicza się narciarstwo, turystykę i wędrówki. Ruch daje Twojemu organizmowi niezliczone korzyści, które mogą pomóc w budowaniu mięśni, zoptymalizowaniu funkcji sercowo-oddechowych, a także pozbyciu się tkanki tłuszczowej. Już jedna godzina wędrówki w górach pozwala spalić około 500 kalorii.

Skuteczna walka ze stresem

Świeże powietrze na szczycie gór oznacza mniej zanieczyszczeń i łatwiejsze oddychanie dla osób z problemami układu oddechowego, a bycie bliżej słońca pomaga również w promowaniu produkcji serotoniny (hormonu, którego funkcją jest walka ze stresem i lękiem). Warto pamiętać również o tym, że w Zakopanem jednym z najczęstszych spotykanych zapachów to woń sosny, a ta może działać jako środek przeciwko depresji.

  Fakty i mity o sztucznych kwiatach

Poza dowodami naukowymi, panujący spokój i atmosfera w górach dają ludziom nieporównywalne dobre samopoczucie i pełen relaks.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na krótki pobyt w apartamentach w Zakopanem, czy też chcesz zamieszkać tam na stałe, góry przynoszą korzyści zdrowotne, które nie budzą już wątpliwości.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here