Świece zapachowe
0
(0)

Zasłużona chwila odpoczynku po ciężkim dniu to moment, na który czeka mnóstwo zapracowanych osób. W czasach, kiedy obowiązki zawodowe nawarstwiają się, tworząc trudny do pokonania stos, chwila dla siebie jest na wagę złota. Na szczęście jest niezawodny sposób na szybkie ukojenie nerwów. Poznaj moc świec zapachowych!

Spis treści artykułu:

Gwarancja odprężenia

Warto wiedzieć, że świece zapachowe oznaczają nie tylko relaks, choć głównie z tym są kojarzone. Aromaterapia jest znana od setek lat, dziś polecana nie tylko przez lekarzy, ale i samych naukowców. Dowiedli oni, że piękny zapach jest w stanie zmniejszyć napięcie mięśni, minimalizując skutki złego samopoczucia, nagromadzonego stresu, a nawet depresji.

Obecnie świece można dobrać według preferencji zapachowych, lecz warto wiedzieć, że niektóre zapachy znakomicie sprawdzają się przy leczeniu konkretnych schorzeń.

Energia, pamięć i koncentracja

Nos jest bardzo ważnym narządem węchu i jednym z cennych kanałów wpływających na pracę mózgu. Okazuje się, że zapach roztaczany przez świece jest w stanie przyspieszyć przepływ informacji bezpośrednio do mózgu. Co z tego wynika? Nauka i praca w towarzystwie ulubionej świecy należy do bardziej efektywnych.

Jeśli brakuje Ci energii i pobudzenia, nie musisz zalewać żołądka litrami kawy. Świece o wiele skuteczniej radzą sobie w takich sytuacjach. Jaki zapach wybrać, gdy poczujesz senność i zmęczenie? Świece z wyraźną nutą pomarańczy, limonki czy mięty pieprzowej będą strzałem w dziesiątkę.

świece zapachowe do domu

Przywoływanie wspomnień

Istnieją zapachy, które kojarzą się z konkretnym wydarzeniem. Mandarynka przywodzi na myśl święta Bożego Narodzenia, kwiatowe nuty zwiastują wiosnę, a zapach kawy jest w stanie zwyczajnie pobudzić do działania. Świece mają moc przywoływania wspomnień, dlatego warto je palić o każdej porze roku i w dowolnych okolicznościach, wywołując przyjemne skojarzenia z danym dniem lub świętem.

  Sposoby na zagospodarowanie wnęki w domu

Dzięki mrugającym światełkom wnętrze nabiera tajemniczego klimatu, wypełniając pomieszczenie cudownym aromatem. W takiej przestrzeni przyjemnie jest spędzić czas z najbliższymi.

A zatem – czy gra jest warta świeczki?

Jest wiele sposobów na osiągnięcie pełni ukojenia. Kąpiel w gorącej wodzie, czytanie książki, dobry film lub serial, przyrządzanie ulubionych potraw – każdej z tych czynności mogą towarzyszyć inne świece. Można wybrać ulubioną świeczkę, która będzie wyróżniać się na tle innych dekoracji, można też stworzyć cały zestaw świec o różnych kształtach i zapachach. W ten sposób gotowa kompozycja uprzyjemni każdą czynność, serwując zasłużone odprężenie.

W sprzedaży dostępny jest bardzo szeroki asortyment świecowych pachnideł. Wiele z nich imituje nawet ulubione perfumy, występują w wielu kształtach i formach. Świece są znakomitym elementem domowej aranżacji – świetnie wkomponują się w dowolną przestrzeń, dodając elegancji i sprawiając, że wnętrze jest przytulne. Do tego mają długi czas palenia i są niedrogie, zatem każdy – wzorem mieszkańców Skandynawii – może pozwolić sobie na odrobinę luksusu za niewielkie pieniądze.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here