Podłogi winylowe - panele
5
(2)

Drewno w łazience to trend, który nie opuszcza nas od kilku lat. Ponieważ naturalne drewno, nawet impregnowane, raczej nie nadaje się do łazienki, projektanci szukają nowych opcji. Do niedawna bardzo popularne były płytki listwowe. Jednak rozwiązaniem, które daje lepszy efekt wizualny są deski winylowe. Panele winylowe można z łatwością umieścić w łazience, a to się opłaca.

Spis treści artykułu:

Panele winylowe w każdym pomieszczeniu

Główną zaletą podłóg winylowych jest ich uniwersalność. Panele winylowe Wrocław można zamontować w każdym pomieszczeniu. W kuchni, łazience lub pokoju dziecięcym. Dobra podłoga winylowa ma wiele zalet: jest całkowicie wodoodporna, bardzo wytrzymała (na uderzenia i zadrapania) i wreszcie jest idealnym materiałem na ogrzewanie podłogowe w domu. Wreszcie, co nie mniej ważne, panele winylowe przypominają prawdziwe deski drewniane.

Winyl jest godnym konkurentem dla płytek podłogowych

W łazienkach często montuje się płytki. Wynika to z przekonania, że jest to najbardziej odpowiedni materiał do danego pomieszczenia. Wiele osób uważa, że tylko płytki podłogowe są wystarczająco wodoodporne, aby stosować je w łazienkach.

Jednak nawet pod płytkami dobry fachowiec powinien zastosować tzw. folię w płynie. Spoiny między płytkami są najsłabszym punktem tego typu podłóg. Z czasem fuga może sczernieć od wilgoci i ulec wypłukaniu.

Dachówka jest twardym materiałem, ale niestety może łatwo ulec uszkodzeniu, jeśli z dużej wysokości spadnie na nią ciężki przedmiot. I wreszcie trzecia wada płytek, na którą zwracają uwagę głównie rodzice małych dzieci.

Płytka bardzo łatwo się ślizga, zwłaszcza jeśli dostanie się na nią woda. A jak sam rozumiesz woda na podłodze w łazience jest dość powszechna. Czy zatem płytki winylowe są alternatywą dla płytek łazienkowych?

Spodoba Ci się winylowe wykończenie łazienki

Wysokiej jakości panele winylowe są idealne do łazienek. Oczywiście należy pamiętać, tak jak w przypadku płytek podłogowych, że podłoga musi być odporna na wilgoć. Dotyczy to każdego materiału, który chcielibyśmy umieścić w wilgotnych pomieszczeniach. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na montaż paneli pływających, musimy zadbać o odpowiednie, elastyczne i wodoszczelne dylatacje na ścianach.

  Wirtualna rzeczywistość

Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii, podłoga ta jest całkowicie odporna na działanie wody. Panele winylowe mogą być stosowane na podłogach, ścianach i oczywiście w łazienkach z ogrzewaniem podłogowym. W przypadku montażu paneli w systemie pływającym, nie zaleca się instalowania ich w strefie prysznica.

Co jest ważne z punktu widzenia użytkownika w podłogach winylowych: panele winylowe nie wymagają impregnacji, a jedynym zabiegiem konserwacyjnym jest ich mycie w razie potrzeby.

Podłogi winylowe (montaż Wrocław)
Podłogi winylowe (montaż Wrocław)

Zalety podłóg winylowych w łazience

Oprócz wspomnianej już łatwości użytkowania, podłogi winylowe Wrocław mają bardzo ważne zalety, które w łazienkach nabierają nowego znaczenia. Po pierwsze, ciepła podłoga. Badania pokazują, że jeśli decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, to najczęściej wybieramy łazienkę jako miejsce, w którym ten rodzaj ogrzewania sprawdza się najlepiej.

Kto nie lubi po wyjściu z kąpieli położyć stóp na ciepłej podłodze? I to właśnie panele winylowe z rdzeniem mineralnym są idealnym rozwiązaniem, gdy mamy lub chcemy mieć ciepłą podłogę w łazience. Niski opór cieplny oznacza, że pod tym względem winyl jest tak samo dobry jak płytki podłogowe.

Ponadto panele winylowe są bardzo odporne na ścieranie, zarysowania i inne uszkodzenia. Nawet jeśli panel ulegnie uszkodzeniu, nie trzeba będzie wymieniać całej podłogi, tylko jeden element – bez konieczności wzywania specjalisty. Wreszcie, struktura paneli winylowych daje komfort i stabilność Twoim stopom. Winyl nie jest śliski, co czyni go bardzo bezpiecznym do stosowania w łazience, nawet dla najmłodszych.

Panele tego typu w łazienkach to silny trend, który będzie dominował w aranżacji wnętrz w najbliższych latach. Nie ma drugiego tak uniwersalnego materiału, który mógłby zastąpić nieco przestarzałe płytki podłogowe. Podłoga winylowa ma również tę przewagę nad płytkami, że możemy ją sami zamontować.

Wady podłóg winylowych

Oczywiście, jak każde rozwiązanie, płytki winylowe w łazience mają wady. Jeśli chcesz podjąć dobrą i przemyślaną decyzję, musisz również wziąć pod uwagę

  • Wysoka cena materiału. Podczas gdy instalacja paneli winylowych i płytek jest stosunkowo niedroga, cena samego materiału jest dość wysoka.
  • Sztuczny materiał. Chociaż płytki winylowe doskonale imitują drewno, zdecydowanie brakuje im uroku starzejącego się z czasem drewna.
  • Może być trudno uzyskać równą powierzchnię podłogi winylowej podczas jej instalacji.
  • Uszkodzone płytki winylowe i deski są trudne do naprawy. Najczęściej jedynym rozwiązaniem jest po prostu wymiana uszkodzonego elementu.
  Panele winylowe - alternatywa dla drewnianych podłóg

Jeśli chodzi o projektowanie, podłoga w łazience jest często pomijana. Wybierz podłogę winylową z katalogu podlogiwojciak.pl i stwórz niepowtarzalną atmosferę w swojej łazience.

Źródło: https://podlogiwojciak.pl

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here