2-2
5
(1)

2-2

Dlaczego warto kupić podest antypoślizgowy?

Niemal w każdym domu i mieszkaniu znajdują się miejsca, do których trudno dosięgnąć z podłogi. Większy problem mają z tym przede wszystkim niskie osoby, ale górny ciąg kuchennych szafek, pawlacze w przedpokoju czy półki w stylowej szafie wykonanej na wymiar nawet dla wyższych osób mogą stanowić problem.

W takich miejscach zwykle przechowujemy przedmioty, które są rzadko wykorzystywane – walizki i torby podróżne, dodatkowe komplety naczyń i zestawy sztućców, nieużywane ręczniki, koce lub obrusy, zapas pościeli, poduszki oraz kołdry dla gości.

Wiele osób podczas sięgania do górnych półek i schowków wykorzystuje krzesła lub kuchenne taborety. Niestety nie są one dostosowane do „wspinaczki”. Mogą przesunąć się po parkiecie lub śliskich płytkach, przewrócić lub nie utrzymać naszego ciężaru. Idealnym rozwiązaniem będą specjalne podesty antypoślizgowe, które są o wiele bezpieczniejsze.

Podest idealny, czyli jaki?

W ofertach producentów dostępne są niewielkie stołeczki i specjalne podesty. Stołeczki mogą być wykonane z drewna lub drewna i metalu (często metalowe są nóżki). Dostępne są także podesty z tworzyw sztucznych. Podczas doboru odpowiedniego modelu, warto zwrócić uwagę na to, aby materiał był solidny. Producent podaje udźwig oferowanego stołka. Najlepiej, gdy będzie większy niż nasza aktualna waga (w końcu podesty mają służyć nie tylko do sięgania po lekkie tekstylia domowe, ubrania czy kuchenne przyprawy, ale także po walizki i inne przedmioty, które dużo ważą).

Kolejną ważną kwestią jest stabilność. Stołeczek nie może ślizgać się po podłodze. Szczególną wagę warto do tego przyłożyć, gdy poszukujemy podestu do kuchni, ponieważ płytki są bardzo śliskie. Profesjonalne podesty antypoślizgowe mają blaty wykonane ze specjalnego materiału, co stanowi ich największą przewagę nad klasycznymi taboretami kuchennymi.

  Kropka nad „i” – akcesoria do rolet

Warto zwrócić również uwagę na poręczność tego niewielkiego mebla. Bardzo praktyczne są lekkie stołeczki składane, które nie zajmują miejsca i nie sprawiają problemów z przechowywaniem.

Dobór stołeczków – jaka stylistyka?

Podczas doboru składanego podestu lub stołeczka warto zwrócić uwagę na jego wygląd. Dzięki temu stanie się on stałym wyposażeniem kuchni, garderoby lub pokoju dziecięcego i doskonale wpisze się w całą aranżację wnętrza.

Kolorowe podesty antypoślizgowe idealne do sypialni malucha lub nastolatki dostępne są w kolekcji marki Puhlmann. Te różowe (Miss Daisy), bardzo lekkie stołeczki mają 22 cm wysokości i tylko 4 cm grubości po złożeniu (dzięki temu można je przechowywać w dowolnym miejscu). Wykonane są z trwałych tworzyw sztucznych, a ich maksymalne obciążenie to aż 100 kg.

W kuchni, garderobie lub ogrodzie doskonale sprawdzą się antypoślizgowe stołki Puhlmann w wersji James XL wytrzymujące obciążenie do 90 kg. Szary lub zielony odcień są bardzo uniwersalne, a możliwość złożenia dodatkowo podnosi funkcjonalność stołeczków.

Dlaczego warto zainwestować w podest antypoślizgowy dla dzieci?

Podest antypoślizgowy dla dzieci to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, ale również świetna zabawa. Dzięki niemu nasze pociechy mogą cieszyć się ruchem na świeżym powietrzu lub wewnątrz domu. To również doskonałe narzędzie do rozwijania koordynacji ruchowej, siły i wytrzymałości naszego dziecka.

Składane, bardzo bezpieczne podesty antypoślizgowe James i Miss Daisy znajdziesz m.in. w ofercie sklepu StrefaUlubiona.PL.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here