141891109326415800
0
()

Szeroki wybór

Kiedyś było to proste – wybierało się głównie wzór i rozmiar kominka. Dziś ich rodzajów jest wiele i nie zawsze wiadomo, co będzie w danym domu najbardziej korzystne. Ciągle jednak najczęściej popełnianym błędem jest kupowanie kominków czy pieców typu koza, które przy codziennym użytkowaniu okazują się zbyt małe i za mało wydajne dla danego domu czy mieszkania. Aby uniknąć tego problemu, skonsultuj się z pracownikiem działu obsługi w sklepie, gdzie planujesz zakup.

141891109326415800

Co to jest płaszcz wodny?

Tak czy inaczej szeroka oferta pieców może nas nieco przytłoczyć. Modne są na przykład ostatnio tzw. kominki z płaszczem wodnym. To nowoczesne urządzenia umożliwiające wykorzystanie ciepła dawanego przez spalane drewno do ogrzewania nie tylko powietrza, ale i wody. Innymi słowy – zastępują one tradycyjne kotły, zasilając typową instalację domową centralnego ogrzewania, i to z poziomu domu, wyglądając niczym zwykły kominek z paleniskiem i przeszklonymi żeliwnymi drzwiczkami. To dobra alternatywa dla tych, którzy nie mają gorącej wody z CO lub chcą szczędzić na podgrzewającej ją elektryczności. Albo po prostu nie mają miejsca na kocioł w piwnicy.

A może ekologicznie?

Gdy nie mamy tego typu problemów, warto rozejrzeć się za czymś jeszcze innym. Takim innym hitem są piece ekologiczne – biokominki. Łączą one w sobie tradycję żeliwnych piecyków z nowoczesną technologią. Są bardzo bezpieczne – można je nawet instalować tam, gdzie nie ma miejsca lub możliwości instalacji wentylacji dla kominków tradycyjnych. Odpadają więc problemy takie jak kratki kominkowe czy brak odpowiednich przewodów, a nawet mały metraż mieszkania.

Biokominek może być w zasadzie traktowany jako romantyczna ozdoba mieszkania. Jak to jednak możliwe? Zaletą jego jest to, że nie wymaga on palenia drewnem, a źródłem dodatkowego ciepła jest bezwonne, w pełniprzyjazne dla środowiska biopaliwo.  Zatem – nie ma dymu, nie ma stosu drewna, nie ma problemu z wentylacją. Dlatego też tego typu kominki są idealne dla osób wymagających, nie lubiących na co dzień palić w piecu, oraz podążających za modą, lubiących inwestować w nowoczesne i eleganckie aranżacje wnętrz. Podobne zalety prezentują kominki gazowe gdzie paliwem jest LPG.

  Najlepsze projekty domów w zabudowie bliźniaczej

Przewody powietrzne w biokominku

Tradycyjny kominek na ciepłe powietrze jest względnie tani i idealny do ogrzewania pomieszczeń w małych domkach i większych mieszkaniach. Pali się w nim drewnem, nie da się podgrzewać wody, ale przewodami można dostarczyć ciepło nawet do kilku pokoi położonych na wyższych piętrach i na tym samym poziomie. Idealny dla osób mających dużo miejsca i gorącą wodę z kranu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here