0
()

Wiele osób nie wyobraża sobie domu bez drewnianego stołu. Przy takim nie tylko spożywamy posiłki, lecz także dzielimy się z bliskimi informacjami, pijemy kawę czy przeglądamy gazety. Zakup drewnianego stołu do jadalni czy salonu wiąże się jednak z koniecznością zapewnienia mu odpowiedniej pielęgnacji. Nikogo nie powinno to jednak przerażać – powodów, by nabyć drewniany stół jest wiele. Przede wszystkim są to meble solidne i trwałe. Współcześnie producenci dbają też o to, by konsumenci mieli w czym wybierać. Przykładowo producent stołów www.sedia.pl oferuje meble zaprojektowane i wykonane zarówno z myślą o minimalistycznie, jak i klasycznie urządzonych wnętrzach. I choć nabywając taki trzeba będzie pamiętać o pielęgnowaniu blatu, na pewno warto – drewnianego stołu nie zastąpi żaden inny.

141745098169986200Zadbaj z chwilą nabycia

Drewniane stoły znaleźć mogą się w każdym pomieszczeniu – pasują zarówno do kuchni, jak i jadalni. Niezależnie jednak od tego, z myślą o jakiej przestrzeni nabywasz taki mebel, warto abyś zadbał o niego tuż po zakupie. Jeżeli zdecydowałeś się na blat wykonany z surowego drewna, pracy będzie trochę więcej. Podstawową czynnością jest bowiem przetarcie go papierem ściernym i pokrycie drewna cienką warstwą oleju. Taki zabieg, w zależności od potrzeb, należy powtórzyć do trzech razy. Później ze stołu korzystać można już bez obaw.

Mniej pracy będzie wówczas, gdy zakupiony stół ma lakierowany blat. Taka powłoka bowiem skutecznie chroni drewno przed wilgocią czy zabrudzeniami. Aby prawidłowo zadbać o tak wykonany mebel, konieczne będzie nabycie odpowiednich środków czyszczących – ich skład powinien być opracowany z myślą właśnie o czyszczeniu drewna. Wówczas też postępować należy zgodnie ze wskazówkami producenta.

Pamiętaj o krzesłach

Do drewnianego stołu, w zależności od tego, jaki efekt ma zostać osiągnięty, wybrać można zarówno lekkie krzesła z plastiku, jak i klasyczne – również drewniane. Jeżeli wybór padnie na te drugie, niezbędne będzie właściwe pielęgnowanie także ich. Niezbędne zabiegi są jednak identyczne jak w przypadku stołu – wystarczy stosować odpowiednie środki czyszczące – przeznaczone do drewna. To zupełne podstawowe zasady, jednak dostosowanie się do nich pozwoli na utrzymanie stołu czy krzeseł w należytym stanie przez wiele lat.

  Co zrobić, aby zaoszczędzić energię w domu? Cztery przykłady

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here