wnetrze
5
(2)

Żadna roleta z prawdziwego zdarzenia nie obejdzie się bez odpowiednich akcesoriów. Podobnie jak salon nie będzie spełniał swojej funkcji bez wygodnej kanapy, na której można odpocząć po męczącym dniu. Bez dodatków takich jak mechanizm koralikowy czy specjalny uchwyt, roleta będzie tylko kawałkiem materiału, wiszącym na oknie. A przecież zupełnie nie o to chodzi!

wnetrze

Jaka roleta, takie dodatki

Wśród akcesoriów do rolet okiennych dostępne są te przeznaczone do rolet klasycznych, mini oraz rolet dzień i noc. Decydując się na kupno rolet przez internet, należy wziąć pod uwagę wygodę znalezienia odpowiednich dodatków w jednym miejscu. Często akcesoria pasują jednocześnie do kilku typów rolet, warto o tym pamiętać i zamiast uniwersalnych, kupować te przeznaczone dokładnie do konktetnego modelu.

Rolety typu classic potrzebować będą mechanizmu koralikowego dopasowanego do wielkości (tj. do rolet z rurką o średnicy 25 mm). Dodać do nich można również mechanizm samozwijający smartroll. Mini roleta wymagać będzie mechanizmów koralikowych i prowadnic dostosowanych do małych wymiarów (średnica rurki 17 mm), a także magnesów i wieszaków. Natomiast do rolet dzień-noc przeznaczony jest mechanizm koralikowy mini Dzień i Noc 18 mm oraz uniwersalny uchwyt.

Pociągaj za właściwe sznurki

Łańcuszek jest ładny jako biżuteria. Dla rolety to nie tylko ozdoba, ale jeden z ważniejszych dodatków pozwalający na swobodne podnoszenie i opuszczanie rolety. Gdyby tylko tak często nie plątał się, skręcał, nie kusił do zabawy dzieci i zwierząt domowych. Na szczęście nie trzeba się specjalnie naszukać, żeby kupić pakiet bezpieczeństwa, który pozwoli zachować pewność, że pociąga się za łańcuszek, który podniesie, a nie opuści roletę.

Napinacz, choć jego nazwa brzmi nieco groźnie, jest dziecinnie prosty w obsłudze. Pozwala nie tylko błyskawicznie zmienić położenie rolety, ale też zapewnia estetykę, dzięki czemu koraliki łańcuszka nie zwisają z rolety i są w pełni zabezpieczone przed ewentualnym zerwaniem lub zaplątaniem.

  Rodzaje tynków dekoracyjnych

Ponadto podczas otwierania okna koraliki pozostają w jednej pozycji i nie odstają od ramy okiennej. Napinacz pasuje do każdego rodzaju rolet z łańcuszkiem (rolet classic i rolet mini).Warto więc zastanowić się czy zakup tego niewielkiegodrobiazgu, nie poprawi wyglądu i obsługi rolety. Taki napinacz (uchwyt bezpieczeństwa) realizuje specjalne wytyczne Unii Europejskiej opracowane na temat bezpieczeństwa osłon okien wewnętrznych, czyli m.in. rolet.

mechanizm

Mała rzecz, a cieszy

Ten kto myślał, że dodatki do rolet muszą być tylko i wyłącznie białe, był w wielkim błędzie. Dlaczego, skoro kupujesz roletę w kolorze maliny, miałbyś ograniczać się do białych koralików?

Przecież nawet akcesoria do rolet classic, odbiegają od klasycznych, tradycyjnych wzorców, zachowując przy tym dokładnie taką samą funkcjonalność. Toffi, żółty, orzechowy, limonkowy, a może bordowy? Z pozoru zwykły mechanizm koralikowy w niczym nie ustępuje bogactwie barw rolet Lotari. Nie są to puste słowa.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here