Wohnzimmer und Esszimmer mit einem gedeckten Frhstckstisch
5
(1)

Siła szczegółu w aranżacji wnętrz

– Aranżacja wnętrza może dać spektakularne efekty tylko wtedy, kiedy zrozumie się jej istotę. Warto zauważyć, że profesjonaliści w swoim fachu nie ograniczają się jedynie do realizacji podstaw. To właśnie pozornie małe detale nadają końcowego charakteru i ostatecznego stylu każdemu pomieszczeniu. Należy poświęcić im taką samą uwagę, a często również spore fundusze. W końcu remont to z zasady inwestycja na dłuższy okres czasu. Nawet z tego względu warto zadbać, aby nowe wnętrze było nie tylko funkcjonalne, ale również eleganckie i piękne – przekonuje specjalista z firmy Prestige Decor. – Takimi istotnymi elementami wspomagającymi estetykę wnętrza są m.in. listwy przypodłogowe, a także ościeża lub opaski drzwiowe – dodaje.

Wohnzimmer und Esszimmer mit einem gedeckten FrhstckstischElementy dekoracyjne drzwi – jak wybrać?

Ościeżnice stanowią dodatkowe wyposażenie drzwi i zazwyczaj nie są sprzedawane w komplecie. To pozwala na dobór takich, które funkcjonalnością oraz stylem będą najlepiej odpowiadały konkretnym potrzebom oraz wnętrzu. Listwy wykończeniowe mogą mieć różny kształt, łączyć się pod różnym kątem oraz, w zależności od materiału, charakteryzować się całą gamą kolorów i ich poszczególnych odcieni.

Dzięki temu istnieje możliwość idealnego dopasowania ościeży do ogólnej palety kolorystycznej wnętrza lub jednego, konkretnego elementu. Wyróżnia się kilka typów ościeżnic – przylgowe, stałe, bezprzylgowe i regulowane. Najchętniej stosowanym w ich tworzeniu materiałem jest płyta meblowa, tak zwany MDF. Równie dobrze można się jednak zdecydować na lite drewno, a nawet metal, który zyskuje sobie popularność jako integralny element loftowych wnętrz lub interesujący kontrast w bardziej tradycyjnych aranżacjach. Wybierając ościeżnicę, warto zwrócić uwagę na jej grubość i szerokość.

Większość typów, zwłaszcza stałych, charakteryzuje się konkretną szerokością, odpowiednio dopasowaną do standardowej grubości murów. W modelach regulowanych istnieje natomiast możliwość zmiany parametrów we własnym zakresie.

  Łazienka na poddaszu - jak zaaranżować?

Dodatkowym elementem dekoracyjnym są opaski drzwiowe, które wraz z ościeżami dopełniają estetycznego wyglądu. Decydując się na jedno i drugie koniecznie należy dobrać każdy z elementów tak, aby wraz ze skrzydłem stanowił integralną całość.

– Bez względu na wybór dotyczący opasek czy ościeży warto dobrze zdecydować o wyborze producenta, u którego się zaopatrzymy. W tej kwestii najlepszym rozwiązaniem jest zaufanie firmie specjalizującej się w wykonywaniu wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych drzwi, okien czy podłóg. Te detale to estetyczne dopełnienie wnętrza, dlatego należy dołożyć starań, aby dobrze  się z nim komponowały, z drugiej strony nie można oszczędzać np. na ich jakości, solidności czy odporności na mechaniczne uszkodzenia. Tylko dzięki temu istnieje pewność, że zakup będzie cieszył przez wiele lat, dopełniając elegancji aranżowanej przestrzeni – podsumowuje specjalista Prestige-Decor.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here