294 odcinek Dekoratorni
5
(2)

Kolor czerwony wprowadza do wnętrza odrobinę pozytywnej energii i życia. Jest doskonałym kompanem, szczególnie w kuchni i jadalni. Dlaczego akurat w tych pomieszczeniach?

Gdzie najlepiej sprawdzi się czerwień we wnętrzu?

Kolorem czerwonym najlepiej ożywiać wnętrza monochromatyczne i te, w których główną rolę odgrywają szarości. Wśród pomieszczeń, w których czerwień sprawdzi się najlepiej są to głównie jadalnia, kuchnia i salon. Kolor czerwony zdecydowanie pobudza apetyt i dlatego może z być motywem dominującym w jadalni lub kuchni. Salon, gdzie toczy się życie towarzyskie i rodzinne, również będzie idealnym miejscem na czerwone dekoracje, a nawet całą ścianę.

Głębokie odcienie czerwieni idealnie sprawdzą się też w łazience i przedpokoju. Z kolei jasne odcienie tego koloru wnoszą do pomieszczeń namiętność i radość, więc idealnym miejscem będzie dla niej sypialnia.

Jak zaakcentować czerwień w pomieszczeniach?

Czerwień jest kolorem bardzo intensywnym. Wprowadza do mieszkania mnóstwo pozytywnej energii i życia. Dla osób, które nie boją się odważnych rozwiązań polecamy malowanie tym kolorem ścian, (maksymalnie jednej w pomieszczeniu). Innym sposobem na zaakcentowanie tego koloru we wnętrzach może być także wprowadzenie do pomieszczeń czerwonych dodatków.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Antresola – zalety i wady

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here