Szukasz pomysłu na modne kolory wnętrz? polecamy turkus.
5
(2)

Grunt to jasne kolory

Aby małe mieszkanie wydawało się dla optycznie większe, warto pomalować je stonowaną, jasną farbą. Dzięki temu prostemu zabiegowi uda się nam skutecznie zakamuflować rzeczywisty, skromny przecież metraż naszej kuchni, salonu czy łazienki. Natomiast stosunkowo niewielkie kolorystyczne akcenty (np. ramy obrazów) potraktujmy jako swoiste dopełnienie całości aranżacji.

_MG_7176Odpowiednie operowanie światłem

Niezależnie od jasnych barw ścian dobrze jest również zastosować punktowe oświetlenie za pomocą kinkietów, lamp halogenowych lub zestawów diodowych. Właściwie dobrane oświetlenie dzięki zaakcentowaniu wybranych elementów wystroju pomoże nam optycznie powiększyć nasz skromny metraż, nadając mu wrażenie przestronności.

Szklana iluzja

Chcąc podkreślić przestronność naszego wnętrza, zamontujmy duże lustra w miejscach, w których będą odbijały od siebie kluczowy element wystroju, a także przenosiły promienie słońca w ciemne kąty.

Dobrym i w miarę prostym rozwiązaniem będzie również wypełnienie każdego zakamarka jednolitymi szafami, na drzwiach których również umieścimy lustra.

Zbędne ściany i regały

Dążąc do jak najefektywniejszego urządzenia niewielkiego mieszkania, należy także poważnie rozważyć pozbycie się wszystkich ścian i regałów, które jeszcze bardziej „szatkują” skromną przestrzeń (w myśl zasady, że im mniej przeszkód napotka na swojej drodze nasz wzrok, tym powierzchnia będzie mu się wydawała większa). Możemy w tym celu połączyć w naszym małym „M” jego funkcję kuchenną, salonową i sypialnianą. Kuchnia będzie w tej koncepcji otwarta na salon, w którym łóżko możemy schować w szafie i rozkładać tylko na czas kładzenia się spać.

Projektowanie wnętrz w przypadku małego mieszkania to bardzo często duże wyzwanie. Wystarczy jednak trochę pomysłowości oraz kilka prostych trików, aby nasze cztery kąty stały się funkcjonalne i wyglądały naprawdę dobrze.

  Fototapety, czyli nowoczesna i modna aranżacja wnętrz

Artykuł napisany na zlecenie firmy DreamDesign – Projektant wnętrz Kraków. Specjalizujemy się w w aranżacji przestrzeżeni aranżacji mieszkaniowych i biurowych.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here