5
(1)

Dobry nastrój i pozytywne nastawienie

Dekorując nowe mieszkanie, biuro czy inne miejsce, w którym często przebywamy, warto jest sięgnąć po jasne tapety, farby, panele i meble oraz inne elementy wyposażenia wnętrza. Dzięki jasnej kolorystyce nasz nastrój będzie lepszy, będziemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Takie pomieszczenia wpływają na podniesienie naszej efektywności w pracy, ale jednocześnie pozwalają na dobry wypoczynek w zaciszu własnego domu.

Stare biuro DekoratorniJakie są wady i zalety jasnych barw?

Zaletą jasnych motywów jest też ich uniwersalizm. Pasują do klasycznych aranżacji, jak i tych utrzymanych w nowoczesnym stylu. Dlatego każda osoba, zarówno miłośnik tradycji, jak i nowatorskich trendów w dekorowaniu mieszkań i pomieszczeń o charakterze komercyjnym, będzie zadowolona. Minusem jasnych wnętrz są niestety trudności w utrzymaniu czystości. Czy jesteśmy w takim przypadku skazani na codzienne odkurzanie i czyszczenie takich powierzchni?

Jak poradzić sobie z porządkami w jasnych mieszkaniach?

Jasne wnętrza nie muszą być kłopotliwe w utrzymaniu. Wystarczy na bieżąco starać się sprzątać to, co mogłoby ubrudzić jasną tapicerkę mebli wypoczynkowych czy fronty komód i szaf. Jeśli jednak pomimo naszej zapobiegliwości czerwone wino wyleje się na biały dywan, nie musimy załamywać rąk.

Na rynku są już specyfiki, które wywabią plamę, przywracając dywanowi czy wykładzinie jej dawny kolor. Nikt nawet nie pozna, że w danym miejscu była plama. Na przykład produkty do czyszczenia dywanów, jak Vanish Oxi Action, pozwalają szybko rozwiązać problem. Są wygodne w zastosowaniu i nie wymagają nawet zdejmowania dywanu z podłogi. Można nimi czyścić zarówno dywany krótko, jak i długowłose.

Co z czyszczeniem jasnych ścian?

Trochę trudniej sytuacja wygląda, gdy ubrudzimy jasne ściany, czego nie da się w praktyce uniknąć np. mieszkając z małymi dziećmi. Dlatego warto zawczasu pomalować ściany wodoodporną, zmywalną farbą, którą po prostu można umyć. Jeśli nie byliśmy na tyle zapobiegliwi, uciążliwe plamy ze ścian należy wyeliminować przy użyciu ciepłej wody i czystej szmatki, a następnie zetrzeć wierzchnią warstwę farby papierem ściernym i tak przygotowane podłoże ponownie pomalować.

  Jak wybrać projektanta wnętrz?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here