5
(1)

Planujesz kupno dużego, 5 pokojowego mieszkania w bloku? Zastanawiasz się, czy zdołasz w przemyślany i funkcjonalny sposób je urządzić? Dowiedz się, o czym należy pamiętać przy aranżowaniu dużej mieszkalnej przestrzeni.

Duże mieszkania – gdzie i za ile?

Rynek nieruchomość stale się powiększa. Chętnych do zakupienia mieszkania jest bardzo dużo ze względu na korzystne warunki kredytów. Powołując się na dane Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że coraz więcej osób jest zainteresowanych mieszkaniami o zdecydowanie większej powierzchni. Popularnością cieszą się zarówno mieszkania 4 pokojowe, jak i mieszkania 5 pokojowe. Lokale tego typu są najczęściej kupowane na własny użytek – dla rodziny. Wzrost zainteresowania takimi metrażami może wynikać z niższej stawki za metr kwadratowy, a także podobnymi kosztami późniejszego utrzymania w stosunku do mieszkań o mniejszym metrażu. Średnie ceny mieszkań z rynku pierwotnego wahają się w przedziale 9718 złotych za metr kwadratowy w Warszawie do 5125 złotych w Katowicach.

Duże mieszkania dla rodziny

Mieszkanie 4 bądź 5 pokojowe to doskonałe rozwiązanie dla rodziny z dziećmi. Urządzone w sposób przemyślany i funkcjonalny sprawią, że bez drastycznych remontów będą w stanie „przetrwać” długie lata. Najlepiej urządzić je w taki sposób, by każdy z członków rodziny posiadał swoje własne miejsce. Wybierając mieszkanie 5 pokojowe bądź mieszkanie 4 pokojowe nie można narzekać na brak pomieszczeń, dlatego jeden z pokoi można przeznaczyć na sypialnie rodziców, a pozostałe na pokoje dla dzieci. W pomieszczeniach możemy także stworzyć biuro z biblioteczką, garderobę czy pokój zabaw. Wszystko zależy od tego ile osób będzie w nim mieszkać, a także jak bardzo funkcjonalny jest rozkład mieszkania. Mieszkania tworzone z myślą o rodzinie możesz znaleźć między innymi we Wrocławiu, na Osiedlu Słowik – http://www.osiedleslowik.pl/duze-mieszkania/. Deweloper, oprócz przestrzeni mieszkalnej, zadbał także o wszelkie udogodnienia, które na pewno zostaną docenione przez osoby posiadające dzieci.

  TimeDesign – kolekcja CITY

Propozycje deweloperów

Urządzając duże mieszkanie można natknąć się na wiele problemów. Aby oszczędzić sobie czasu i nerwów deweloperzy czasami oferują autorskie projekty wnętrz, które realizowane są przez profesjonalistów. Jednym z nich jest właśnie deweloper ECO SKALA, który realizuje projekt inwestycyjny we Wrocławiu – http://www.osiedleslowik.pl/. Decydując się na zakup dużego mieszkania możesz skorzystać z oferty projektów wnętrz i stworzyć swoją rodzinną wymarzoną przestrzeń.

Duże mieszkania – funkcjonalność i przestrzeń

Urządzając mieszkanie dla rodziny masz świadomość, że najprawdopodobniej spędzisz w nim długie lata, dlatego warto pomyśleć o tym, by mieszkanie było spójne stylistyczne. Najlepiej jest wybrać wystrój, który będzie możliwie jak najbardziej uniwersalny, by w przyszłość można było w łatwy i tani sposób go zmodyfikować. Najczęściej wybierany jest nowoczesny styl, który charakteryzuje się minimalizmem zarówno w kwestii mebli, jak i kolorów ścian.

Minimalizm na pewno doskonale sprawdzi się także w pokojach dla dzieci. Warto, aby w pomieszczeniu znalazły się trzy części, które zapewnią Twojemu dziecku komfort i prawidłowy rozwój:

  • część sypialna – z wygodnym łóżkiem,
  • miejsce do nauki – biurko, regały z książkami, wygodne krzesło,
  • kącik do zabawy – miejsce na zabawki, a także miejsce do przyjmowania gości.

W zależności od potrzeb, pozostałe pomieszczenia mogą pełnić bardzo wiele różnych funkcji. Jeżeli układ mieszkania na to pozwala, można połączyć sypialnię z drugim pokojem i stworzyć tam garderobę. W przypadku osób pracujących w domu jedno z pomieszczeń w mieszkaniu 5 pokojowym można przeznaczyć na domowe biuro. Jeżeli pokoje dzieci są zbyt małe – zorganizuj osobny duży pokój tylko do zabawy.

To, jak urządzisz mieszkanie, zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Najważniejsze, aby każdy z domowników czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo. Jeżeli nie czujesz się na siłach, by zrobić to samodzielnie, skorzystaj z pomocy oferowanej przez deweloperów.

  Skosy we wnętrzach, czyli jak urządzić mieszkanie na poddaszu

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here