0
()

Skuteczna ochrona przed skutkami bardzo niebezpiecznego zjawiska, jakim jest pożar, należy do ważniejszych aspektów, jeśli chodzi o zabezpieczenie wszelkich obiektów, w których przebywają ludzie, a także znajduje się mienie o znacznej wartości. Kurtyny przeciwpożarowe są doskonałym rozwiązaniem dla domów mieszkalnych, a także obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej.

Czym są kurtyny przeciwpożarowe?

Są to urządzenia, które montowane w otworach budynków, zapobiegają rozprzestrzenianiu się płomieni i gryzącego dymu. Kurtyny skutecznie odcinają pomieszczenia w obiektach od źródła powstania pożaru.

Rolety przeciwpożarowe są zbudowane z wału nawojowego, umieszczonego w estetycznej obudowie. Na wał nawinięta jest mata z ognioodpornej tkaniny, która jednocześnie nie dopuszcza do przenikania płomieni i dymu.

Tkanina jest wysuwana za pomocą mechanizmu, zintegrowanego z centralką sterującą, reagującą na przekaz z czujników o nagłych wzrostach temperatury. Mata rozwija się w bocznych prowadnicach, a jej dolna część jest odpowiednio obciążona, aby całość szczelnie zabezpieczała przed pożarem.

Całość urządzenia chroniącego przed pożarem jest niezwykle odporna na ekstremalnie wysokie temperatury oraz na niszczące działanie ognia. Kurtyny przeciwpożarowe są dostępne w kilku klasach pod względem odporności ogniowej.

Jakie zastosowanie znajdują rolety przeciwpożarowe?

Tego typu urządzenia ochronne są montowane w otworach budynków, znajdujących się na zewnątrz oraz wewnątrz. W domach mieszkalnych chronią okna, drzwi, świetliki, a także kanały wentylacyjne. W takich miejscach rozpostarty płaszcz kurtyny przeciwpożarowej doskonale chroni mienie oraz zdrowie i życie mieszkańców.

W obiektach produkcyjnych, dużych halach fabrycznych, a także w większych placówkach handlowych oraz magazynowych kurtyny przeciwpożarowe najczęściej instalowane są na korytarzach łączących różne pomieszczenia, aby zapobiec ogromnym stratom materialnym, jakie każdy niekontrolowany pożar może ze sobą nieść.

Kurtyny przeciwpożarowe- https://lupusfire.pl/oferta/kurtyny-przeciwpozarowe/

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

  Do czego zastosować kontaktrony?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here