0
()

Inspiracja naturą

W tym roku bardzo modnym nurtem aranżacji wnętrz jest inspiracja naturą i japońską filozofią „wabi sabi”, która zakłada wykorzystanie skromnych, nieupiększanych elementów. Przyświecająca jej myśl to szukanie piękna w niedoskonałości. Dużym powodzeniem cieszy się zatem drewno „z charakterem”, z widocznymi pęknięciami i sękami.

Ów powrót do natury może także oznaczać wykorzystanie takich elementów jak panele zielonego mchu na ścianach, jak również i tapety z dużymi motywami kwiatowymi lub w stylu dżungli. Do tego rodzaju aranżacji najlepiej pasują barwy ziemi – pomarańcz, rdza lub klasyczny brąz, które łączymy z szałwiową zielenią i khaki.

Elegancja na złoto

Bardzo modną propozycją są obecnie również powierzchnie w kolorze złota. Osoby reagujące alergicznie na barokową pompę nie muszą się martwić – chodzi tutaj raczej o subtelne detale wykorzystujące ponadczasowy urok złota niż zalanie całego wnętrza złocistym blaskiem. Dlatego też polecane są na przykład dodatki w rodzaju ramek na zdjęcia i donic, jak również i złoto wkomponowane w meble, np. w postaci złotych uchwytów. Skomponowane z czernią czy głęboką zielenią, oszczędnie wplecione złoto nie ma nic wspólnego z kiczem!

Powrót intensywnych kolorów

O ile do niedawna za najmodniejsze uchodziły wnętrza utrzymane w stonowanych barwach szarości, bieli czy beżu, to obecnie prawdziwy renesans przechodzą kolory pełne życia. Dlatego też coraz częściej we wnętrzach goszczą butelkowa zieleń czy kanarkowy żółty.

Oczywiście tylko najwięksi miłośnicy intensywnej kolorystyki decydują się w całości oprzeć o nią aranżację wnętrza i większość osób będzie wolała raczej uczynić ją jedynie jednym z jej elementów. Chociaż niejeden z otwartymi ramionami przyjmie odejście od chłodnego skandynawskiego stylu, w dalszym ciągu zbytnie natężenie jaskrawych barw nie sprzyja odprężeniu i skupieniu.

Industrialny szyk

Bardzo popularną propozycją obecną w mieszkaniach na całym świecie jest również styl loftu. Wzorowany jest na wnętrzach fabrycznych hal i reprezentuje daleko posunięty minimalizm. Oznacza dużą ilość przestrzeni, pomalowane w naturalnym kolorze cegły i dominację metalu oraz szkła. Taka surowa aranżacja może mieć specyficzny urok, szczególnie jeżeli przełamie się ją np. grafiką w intensywnym kolorze, która na tle chłodnych barw będzie wyjątkowo cieszyć oko.

  House of Withe- świąteczna kolekcja dębowa

Powrót sztukaterii

Chociaż w designie wnętrz coraz częściej obecność zaznaczają nowe, śmiałe trendy, duża część modnych aranżacji to reinterpretacja klasyki. Przykładem jest moda na sztukaterie rodem z pałacu, które pozwalają uczynić ściany i sufity bardziej interesującymi. Ten element aranżacyjny ma zresztą także duże zalety z praktycznego punktu widzenia, ponieważ oferuje izolację akustyczną oraz ochronę ścian i sufitów przed zabrudzeniem. Z tego powodu warto rozważyć jego zastosowanie, jeżeli w mieszkaniu przebywają dzieci i zwierzęta!

Wyposaż wnętrze w modne dodatki

Jak widać, modnych pomysłów na aranżację wnętrza jest obecnie naprawdę dużo. Jeżeli którykolwiek z nich zainspirował Państwa, by nadać mieszkaniu nowoczesnego i stylowego wyglądu, zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Designforhome.pl. Znajduje się w niej duża ilość dodatków dekoracyjnych utrzymanych w modnych stylach.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here