Czym kierować się przy wyborze nieruchomości?
5
(1)

Znany deweloper

Przede wszystkim warto interesować się inwestycjami realizowanymi przez znanego i cenionego dewelopera, który może poszczycić się już kilkoma udanymi realizacjami – jak między innymi mieszkania na Bemowie wybudowane przez Profbud (osiedla Stella). Mieszkania i inne nieruchomości z oferty znanych na rynku deweloperów to pewny wybór i gwarancja udanego zakupu.

Dzielnica, sąsiedztwo i komunikacja – położenie

Innym kluczowym czynnikiem zakupowym w przypadku mieszkania jest lokalizacja inwestycji, jej sąsiedztwo (odległości od ważnych punktów) oraz skomunikowanie z centrum, biurem czy przedszkolem dziecka, ale też autostradą lub trasą szybkiego ruchu.

Obecnie chętnie kupowane są mieszkania na Bemowie, Gocławiu czy Bielanach, czyli położone dalej od centrum. Pod uwagę należy też wziąć odległość od apteki, centrum handlowego, punktów usługowych, różnych środków komunikacji miejskiej, przedszkoli i szkół, szpitala czy przychodni, a także dostęp do infrastruktury usługowo-handlowej.

Dobry dojazd i połączenia komunikacji miejskiej są dla kupujących ważne, ale priorytetem są raczej spokój i cisza, położenie w pewnej odległości od zgiełku miasta czy biurowców. Ważne są też tereny zieleni – dlatego położone w okolicy parku czy lasu mieszkania na Bemowie czy Bielanach budzą zainteresowanie m.in. rodzin z dziećmi czy seniorów.

Funkcjonalny rozkład mieszkania

Poszukiwane mieszkania powinny też mieć funkcjonalny rozkład – takie „M” nawet mimo niewielkiego metrażu jest łatwe do urządzenia i zagospodarowania. Jest też przystępne cenowo, ustawne i wygodne. Dla wielu osób ważna jest też liczba pomieszczeń – nawet mały pokój będzie odpowiedni dla dziecka, a garderoba przyda się na ubrania i akcesoria. Odpowiednio rozplanowane mieszkania, mimo swojej wielkości, często budzą większe zainteresowanie niż 60- albo 70-metrowe 2-pokojowe.

  Zakup mieszkania od dewelopera

Określ swoje oczekiwania i potrzeby

Mieszkanie musi też odpowiadać na potrzeby i oczekiwania mieszkańców – rodziny, pary, singli, seniorów czy osób z niepełnosprawnością. Większość kupujących wie, co robi – nasza świadomość zakupowa rośnie, co jest pomocne z znalezieniu inwestycji dopasowanej do indywidualnych wymagań.

Inne udogodnienia

Warto też zwrócić uwagę na całą ofertę danego dewelopera, gdyż wybrani z nich mogą zaproponować dodatkowe udogodnienia w cenie lub z rabatem – jak boks komórkowy, komórka lokatorska czy miejsce parkingowe na platformie. W różnych inwestycjach mogą to być różne udogodnienia – jeśli deweloper przewidział parking podziemny z różnymi miejscami, te mniej atrakcyjne mogą mieć za to atrakcyjną cenę.

Wybór i zakup mieszkania to dla wielu osób inwestycja na lata albo całe życie, dlatego warto przeanalizować mocne i słabe strony każdej inwestycji, która budzi nasze zainteresowanie, a następnie wybrać tę, która najbardziej wpisuje się w nasze potrzeby i mieści się w wyznaczonym budżecie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here