Stara drewniana podłoga nie wyglada zbyt estetycznie? Zobacz, jak ją odnowić i pomalować.
5
(1)

Stary, niezbyt reprezentacyjnie wyglądający drewniany parkiet dla właścicieli wnętrza stanowi nie lada problem. Większość osób decyduje się na jego usunięcie i wymianę na podłogę nieco bardziej współczesną, jak chociażby panele czy gres. Nie zawsze jednak warto rezygnować z tego rodzaju podłogi, szczególnie gdy istnieje szansa na jej odnowienie lub pomalowanie.

Spis treści artykułu:

Jak odnowić stary drewniany parkiet?

Popularny w latach 90-tych drewniany parkiet w jodełkę dziś przeżywa swój prawdziwy renesans. Architekci i projektanci docenili jego niepowtarzalny urok i zamiast zamieniać go na „coś bardziej współczesnego”, starają się nadać mu nowe życie. Stare drewno na podłodze może zostać z powodzeniem odnowione i będzie służyć nam jeszcze przez wiele, wiele lat. Ponadto naturalne drewno daje o wiele większy komfort chodzenia niż na przykład panele laminowane. Odnowienie starej drewnianej podłogi powinno się zaczynać od jej wyczyszczenia i dokładnego cyklinowania, czyli od zdjęcia wierzchniej, zniszczonej warstwy drewna. drugim krokiem po dokładnym oczyszczeniu podłogi jest ponowne jej olejowanie. Na zakończenie prac podłogę należy pokryć specjalnym preparatem.Nowoczesna biała podłoga drewniana w twoim salonie

Jeżeli chcesz, żeby twój parkiet wyglądał na bardziej nowoczesny lub marzy ci się mieszkanie w stylu skandynawskim, możesz pokusić się o pomalowanie drewnianej podłogi białą farbą. Oczywiście do tego celu należy użyć odpowiednich preparatów i technik. Zapraszamy na rozmowę z ekspertem, który powie jak i czym pomalować drewniany parkiet.

Zachęcamy też do przejrzenia naszych innych pomysłów i porad dla majsterkowiczów.

Zapraszamy do galerii:

architekt: Przemysław Lisiecki
współpraca projektowa:  Elżbieta Kuźniacka
www.visionhome.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here